مراحل خرید خانه در استانبول و اخذ اقامت

vida_admin/ خرداد ۱۸, ۱۴۰۰/ رپورتاژ/ 0 دیدگاه

کشور ترکیه به دلیل داشتن آب و هوای مناسب و چهار فصل، نزدیکی آداب و رسوم و فرهنگ با ایران و کوتاه بودن مسافت با کشورمان به یکی از مقاصد مهم ایرانیان برای سرمایه‌گذاری و مهاجرت تبدیل شده است. یکی از راه‌های اقامت در این کشور از طریق خرید خانه است. استانبول، یکی از بهترین مکان‌ها برای سرمایه‌گذاری است .از آنجا که استانبول قلب اداری ترکیه است، بسیاری از افراد با خرید ملک، به دنبال دریافت اقامت این کشور هستند. از این رو دولت این کشور سیاستی را اتخاذ کرده که افراد با خرید و ثبت خانه دلخواه در استانبول، واجد شرایط اقامت در ترکیه خواهند بود. یکی از فعالیت‌های مهم موسسه گوتو‌تی‌آر در حوزه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری و خرید ملک در ترکیه است. اگر شما هم علاقه‌مند دریافت اقامت این کشور از طریق خرید ملک هستید، این مطلب را از دست ندهید.

مراحل خرید خانه در استانبول و اخذ اقامت

مرحلهی اول:

قدم اول برای خرید خانه، افتتاح حساب بانکی در ترکیه است. از آنجا که باید مبلغ خرید ملک از طریق بانک به حساب فروشنده واریز شود، این کار الزامیست. شما از هر نوع ملیتی که باشید می‌توانید با بانک‌های متفاوت خصوصی و دولتی و یا اسلامی ترکیه کار کنید.

مرحلهی دوم:

در مرحله بعد باید ملک مورد نظر خود را انتخاب کنید. تنوع خانه در استانبول به شدت بالاست. از خانه‌های ویلایی گرفته تا آپارتمان‌های مدرن با استخرهای زیبا. شما با توجه به سلیقه و بودجه مورد نظر خود می‌توانید خانه مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. بهتر است برای بازدید، از یک مشاور مجرب و مترجم کمک بگیرید تا بتوانید ملک مناسب خود را انتخاب کنید.

مرحلهی سوم:

پس از انتخاب خانه، بهتر است با مشاورین متخصص در این زمینه مشورت کنید. بعد از تصمیم‌گیری واقدام به خرید خانه، هزینه ی نهایی را پرداخت کنید. در این مسیر بهتر است یک مترجم حقوقی با خود به همراه داشته باشید. وظیفه مترجم حقوقی، ارسال گذرنامه‌های خریدار به دفتر اسناد رسمی جهت ترجمه است.

مرحله چهارم:

مشاوران شما قرارداد را به یک وکیل دادگستری محلی میسپارند. وکیل شما مسئولیت نظارت بر برنامههای مربوط به TAPU(اعمال عنوان) و Iskan( پروانه سکونت) و همچنین برخورد با قراردادها را بر عهده دارد.

مرحله پنجم:

در این مرحله شما باید مبلغ پیش‌پرداخت را واریز کرده و بعد از انتقال سند مابقی مبلغ را واریز کنید. سند رسمی بعد از یک ماه در اختیار شما قرار می‌گیرید. با در دست داشتن این سند و دیگر مدارک می‌توانید به اداره مهاجرت مراجعه کرده و برای دریافت اقامت اقدام کنید. پس از پاسخ به چند سؤال و تشکیل پرونده کارت اقامت یک‌ساله و گاهی دوساله برای شما صادر و ارسال می‌شود. تا زمانی که ملک در تملک شماست اقامت شما تمدید خواهد شد.

اسناد و مدارک موردنیاز برای خرید خانه در استانبول

  • سند مالکیت خانه یا Tapu
  • پاسپورت شهروند خارجی مایل به خرید ملک و کپی پاسپورت (ترجمه ترکی پاسپورت هم ممکن است لازم باشد)
  • گواهی ارزش گذاری ملک صادره از شهرداری مربوطه
  • بیمه زلزله اجباری
  • یک قطعه عکس از فروشنده و ۲ قطعه عکس از خریدار
  • مترجم رسمی در صورت عدم برخورداری خریدار از دانش زبان ترکی
  • برگه اصلی و معتبر وکالت‌نامه
  • برگه اظهارنامه از طرف شهرداری

قیمت و شرایط خرید خانه در استانبول

قیمت‌ها در استانبول مانند هر شهر دیگر در جهان هرساله در حال رشد است. قیمت آپارتمان در استانبول با توجه به بخش‌های اروپایی و آسیایی نیز متفاوت است. منطقه «بسفر» یا «بوغازابجی» که در بخش اروپایی استانبول قرارگرفته است ازجمله بخش‌های گران‌قیمت استانبول است. در این منطقه محله «بشیکتاش» سالیان سال گران‌قیمت‌ترین خانه‌ها و ویلاها را داشته و جایگاه نخست قیمت آپارتمان دراستانبول به این محله اختصاص دارد.

بطور کلی با خرید یک خانه به مبلغ ۲۵۰ هزار دلار شما میتوانید اقامت دائم این کشور را بدست آورید. علاوه بر این، شما میتوانید با خرید ملک به قیمت ۶۵۰ هزار لیر ترکیه و بیشتر، ۳ سال اجازه اقامت برای خود و خانواده دریافت کنید. درصورتیکه به مدت ۵ سال در ترکیه بدون وقفه در ملک خریداری شده، زندگی کنید حق درخواست تابعیت ترکیه را خواهید داشت.

مشاوران گوتوتیآر بصورت ۲۴ ساعته در حال خدمترسانی به شما مشتریان عزیز و محترم هستند. در صورت تمایل برای مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با ما تماس بگیرید.‌‌‌‌

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*