شاید با خودتون بگید اصلا بردگیم چی هست؟ بازی فکری به کدوم بازی ها گفته میشه؟ اصلا ارزش بازی کردن دارن؟ بازی های کامپیوتری و موبایلی بهترن یا این بازی ها؟ با ما همراه باشید تا جواب سوال های خودتون رو بگیرید.

بردگیم چیست و چه تفاوتی با بازی فکری دارد؟

معنی تحت الفظی بردگیم، بازی رومیزی می باشد. یعنی بازی هایی که اصطلاحا روی میز بازی می شوند. به این معنا که نیاز به فضایی به اندازه ی یک میز دارند.

در ایران به بردگیم، بازی فکری هم میگویند که این موضوع، اتفاقی اشتباه است و بردگیم و بازی فکری دو بازی جدا از هم هستند.

درواقع ممکن است بازی ای بازی فکری باشد ولی بردگیم نباشد. بالعکس این موضوع هم برقرار است. یعنی ممکن است بازی ای بردگیم باشد ولی بازی فکری نباشد.

بردگیم ها شامل بازی های فکری، بازی های شانسی، بازی های تحلیلی، بازی های محاسباتی، بازی های مهارتی و … می باشند. اما چرا همه ی بازی های فکری جزوی از بردگیم ها نیستند؟

بردگیم ها نیاز به ابزاری دارند که اگر آن ابزار وجود نداشته باشد نمی توان به آن بازی، بردگیم گفت. در یک بردگیم باید تاس یا کارت یا تایل یا صفحه یا کاغذ یا قلم یا… وجود داشته باشد. پس اگر یک بازی ابزاری نداشته باشد اما نیاز به فکر داشته باشد بازی فکری بوده ولی بردگیم نیست. به طور مثال بازی پانتومیم اگر بدون هیچ ابزاری انجام شود فقط یک بازی فکری بوده و جزو بردگیم ها محسوب نمی شود. اما اگر کارت هایی وجود داشته باشد که از آن کارت ها استفاده شود وارد دسته ی بردگیم ها هم می شود.

چرا بردگیم؟

بردگیم ها علاوه بر مفرح بودن و ایجاد نشاط، بعدهای مختلفی از انسان را تقویت می کنند. به طور مثال بازی جالیز به تقویت قدرت معامله در انسان می پردازد. بازی های دیگر هم هر کدام به نوعی به تقویت استعدادی از انسان می پردازند.

معمولا این تقویت استعداد در بردگیم ها در دسته های مختلفی مثل استراتژی، تحلیل و استنتاج، اقتصادی، معنا گرایی، همکاری با دیگران و غیره شکل می گیرد. اما گاهی بردگیمی فقط برای تفریح طراحی شده و چیزی جز شانس انسان را درگیر نمی کند. این بردگیم ها برای زمان خستگی انسان طراحی می شوند و کمک می کنند تا خستگی ذهنی انسان برطرف شود.

روی هر بردگیم ۳ دسته بندی درج شده است که به مشتری کمک می کند انتخاب بهتری داشته باشد. این دسته بندی ها شامل گروه سنی، تعداد بازیکنان و زمان بازی می شود.

گروه سنی در بردگیم ها متفاوت است و ممکن است بازی ای با گروه سنی ۱ تا ۹۹ سال هم پیدا کنید. اما این خود شمایید که با هر سنی که هستید باید ببینید و تصمیم بگیرید که از پس آن بازی بر می آیید یا خیر.

تعداد بازیکنان در بردگیم ها مشخص است و بنا بر قوانین بازی معمولا غیر قابل تغییر هستند. یعنی زمانی که بردگیمی با تعداد نفرات ۲ تا ۴ نفر خریداری کرده اید بازی را فقط با همین تعداد نفرات می توانید بازی کنید و اگر تعدادتان به ۵ نفر رسید باید یک نفر تماشاگر شود. پس باید بدانید که بازی را برای کجا و بازی با چه کسانی خریداری می کنید.

زمان بازی هم نشان دهنده ی این موضوع است که حداقل و حداکثر چه زمانی را باید به بازی اختصاص دهید. بازی هایی هستند که در ۱۰ دقیقه به اتمام میرسند و این بازی ها برای زمانی که وقت کمی برای استراحت دارید مناسب هستند. و بازی هایی هم هستند که ممکن است چند روز طول بکشند و این بازی ها برای کسانی مناسب است که پایان زودهنگام بازی را نمی پسندند.

پس پیش از خرید بردگیم باید بررسی کنید که بازی را برای چه تعداد نفرات، چه گروه سنی و برای چه زمانی خریداری می کنید.

چرا بردگیم؟

بردگیم ها همیشه مفید هستند و کم ترین فایده آن ها جمع کردن خانواده، فامیل و دوستان به دور یک دیگر است. تقویت استعدادها و قدرت های ذهنی که در بخش قبل به آن ها اشاره شد هم موضوع مهمی است و باید جزئی تر به آن پرداخت.

برخی افراد هستند که حین خرید به چانه زنی مشهور هستند و طوری تخفیف می گیرند که خود فروشنده هم تعجب می کند. این افراد استعدادی دارند که بیشتر از دیگران آن را پرورش داده اند. حال اگر شما قدرت چانه زنی و تخفیف گرفتن پایینی دارید می توانید از بردگیم ها استفاده کرده و این استعداد را قدرت ببخشید. به طور مثال بازی هایی مثل فرابورس، جالیز، وارث و … به مرور زمان به شما کمک میکند تا خریدار و فروشنده ی بهتری باشید.

یا اگر راست و دروغ را به خوبی تشخیص نمی دهید و یا نمی توانید یک راز را درون خود نگه دارید بازی هایی مثل اولون، راز هیتلر، شب مافیا، داروغه ناتینگهام، بنگ و … می توانند کمک کننده ی شما باشند.

بردگیم هایی مثل رکب، فرار از آتلانتیس، ژاندارمری، وینگسپن و… هم می توانند برای تقویت قدرت استراتژی شما مفید باشند.

این ها فقط نمونه هایی از فواید بردگیم ها هستند که تقویت قدرت های ذهنی شما را در برمی گیرند. تک تک قدرت های ذهنی شما قابل تقویت هستند و برای هر کدام از این قدرت ها بردگیمی وجود دارد. پس شاید بهتر باشد در کنار بازی های کامپیوتری و موبایلی بازی های بردگیمی را هم تجربه کنید.

بردگیم ها را از کجا بخریم؟

هر خریدی نیاز به بررسی هایی دارد. مثلا برای خرید میوه باید بررسی کنید که میوه ها سالم هستند؟ یا میوه فروش میوه های با کیفیت می فروشد؟ قیمت میوه مناسب است؟ هرچند که در یک خرید حضوری این بررسی ها خیلی سخت نیست.

اما وقتی که خرید مجازی می کنید باید بررسی کنید که علاوه بر قیمت و کیفیت مناسب، خدمات پس از فروش و ضمانت کیفیت دریافت کنید. ضمانت کیفیت به این معنی که اگر کیفیت کالا با کیفیت اعلام شده برابر نبود جنس پس گرفته یا تعویض شود.

متاسفانه این روزها کمتر فروشگاهی زیر بار تضمین کیفیت رفته و اتیکت “جنس فروخته شده پس گرفته نمی شود” را پس از فروش کالا به جنس فروخته شده می چسباند. اما از کجا بفهمیم که کیفیت یک کالا بالاست یا جنس دسته دوم و فیک ارائه شده است؟

قیمت اجناس بهترین میزان اندازه گیری هستند. اگر قیمت یک کالا بیش از حد پایین بود و در مقایسه با فروشگاه های دیگر بیش از حد تخفیف داده شده بود باید بدانید که بدون شک ریگی در کفش افتاده است. هیچ کس آتش به مالش نمیزند! قطعا جنس ارائه شده ارزش کمتری داشته که قیمت پایین تری ارائه شده است.

در بردگیم و اسباب بازی هم این موضوع صدق می کند و باید فروشگاهی را پیدا کنید که علاوه بر تضمین قیمت و کیفیت بازی، مشاوره جهت خرید ایده آل هم ارائه دهد. مشاوره برای خرید بردگیم بسیار مهم است. چرا که هر روز صد ها بردگیم طراحی و روانه بازار می شوند. پس باید مشاوره ای جهت خرید مناسب ارائه شود تا بهترین بردگیم و مناسب ترین بازی را انتخاب کنید.

فروشگاه بردگیم بازیسل بهترین فروشگاه بازی است که در کنار تضمین کیفیت و قیمت، مشاوره های خوبی برای خرید بردگیم ارائه می دهد. سایت های دیگری هم در این حوزه هستند که عملکرد خوبی دارند اما هیچ کدام در میزان رضایت مشتری به بازیسل نمی رسند.

تولید محتوا، خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی
ویدا علیپور ۰۹۱۴٫۴۱۱٫۸۵۳۳

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *