بسیاری از افرادی که قصد سفر به کشور کانادا را دارند، در مراحلی همچون دریافت ویزا به مشکل بر می‌خورند که اغلب دلیل آن عدم آگاهی از شرایط و ضوابط اخذ ویزای کانادا می‌باشد. جالب است بدانید این مورد درحالی است که کانادا کمترین نرخ ریجکتی را در بین تمامی کشورها برای اخذ ویزا دارد و به دلیل مهاجرپذیر بودن خود بدون سختگیری چندانی اقدام به اخذ ویزا می‌کند. در این مطلب قصد داریم که ویزای توریستی کانادا را به شما معرفی کنیم و همچنین درباره جزئیات این نوع ویزا و همچنین نحوه اقامت موقت در کانادا با یکدیگر صحبت کنیم. همچنین به تفاوت ویزای توریستی با سوپرویزا خواهیم پرداخت.

قبل از اینکه شروع به پرداختن به مسائل اصلی کنیم، باید بدانید که در اغلب مواقع دریافت ویزا به تنهایی و بدون دریافت مشاوره امکان پذیر نمی‌باشد و تنها افراد حرفه‌ای که بارها تاکنون اقدام به دریافت ویزای خود نموده‌اند و با شرایط کاملا آشنا هستند قادر به دریافت ویزا به تنهایی هستند. از این رو به شما پیشنهاد می‌کنیم که در اوایل کار از خدمات مشاوره‌ای ایرانیکا استفاده نمائید تا در سریع‌ترین زمان ممکن و آسان‌ترین روش ویزای خود را دریافت کنید. همراهی یک فرد با تجربه که از تمامی موانع و اشتباهات آگاه است باعث می‌شود که در سریع‌ترین زمان ممکن بدون انتخاب مسیر اشتباه، ویزای خود را دریافت کنید.

ویزای توریستی کانادا

برخی از افراد گمان می‌کنند که ویزای توریستی کانادا تنها شامل گردشگران و افرادی می‌شود که برای گردشگری وارد این کشور می‌شوند، با اینکه خیر. هر فردی که قصد اقامت غیردائم و موقتی را داشته باشد، باید اقدام به دریافت ویزای توریستی کند و ویزای توریستی کانادا تنها مختص گردشگری نیست. برای مثال، ویزای تحصیلی به دلیل موقتی بودن آن خود یک نوع ویزای توریستی است و به همین دلیل است که شما قادر هستید ویزای توریستی را تبدیل به ویزای تحصیلی کنید.

معمولا افرادی که برای اهدافی همچون ملاقات‌ها و جلسات کاری، سرمایه گذاری، بازدیدها (مانند بازدید اردوهی مدارس از کشوری دیگر)، دیدار دوستان و آشنایان و یا خرید ملک به این کشور سفر می‌کنند، همگی ملزم به دریافت ویزای توریستی هستند و همگی به عنوان یک توریست قلمداد می‌شوند.

همچنین ویزای توریستی کانادا آسان‌ترین نوع ویزا از لحاظ شرایط دریافت آن می‌باشد که نیاز به هیچگونه مدارک تخصصی ندارد و شما تنها ملزم به داشتن مدارک عمومی می‌باشید. همچنین الزامی به داشتن دعوت‌نامه از شخصی که اقامت دائم کانادا را داشته باشد نیست و شما بصورت آزاد قادر به اقامت موقت خواهید بود.

مزیت‌های ویزای توریستی کانادا نسبت به دیگر کشورها

همانطور که گفته شد، کانادا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا می‌باشد که بیش از هر کشور دیگری از مهاجرین استقبال می‌کند؛ این مورد نیز باعث شده که این کشور شرایط نامحدودی را برای ویزای خود در نظر بگیرد. ویزای توریستی کانادا تفاوت بسیاری  با ویزای دیگر کشورها دارد و اختیارات فراوانی را به شما می‌دهد.

از جمله ویژگی‌های بارز ویزای توریستی کانادا، مدت زمان نامحدود آن می‌باشد که بسیاری از گردشگران و افرادی که برای اهداف تجاری و… به این کشور سفر می‌کنند شیفته این آزادی هستند. شما با دریافت ویزای توریستی کانادا، تا سقف ۶ ماه می‌توانید پس از هربار ورود در این کشور اقامت داشته باشید، درحالی که این مدت زمان در دیگر کشورها معمولا ۹۰ ورز می‌باشد. همچنین ویزای توریستی کانادا مدت اعتبار نامحدود دارد و حداکثر تا ۱۰ سال قابل تمدید است! با اینکه در اکثر کشورها این مدت زمان تنها تا ۶ ماه می‌باشد. البته توجه داشته باشید که به دلیل ۵ ساله بودن ویزای ایرانیان، مدت اعتبار ویزای توریستی کانادا ۵ سال می‌باشد؛ یعنی تا ۵ سال قادر هستید به این کشور ورود کرده و هربار تا ۶ ماه اقامت داشته باشید. البته این ۶ ماه نیز قابل تمدید می‌باشد و می‌توانید با درخواست دادن به سازمان مهاجرین این ۶ ماه را افزایش بدهید، اما باید دلیل موجهی داشته باشید.

از جمله شرایط ویژه این ویزای توریستی، امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی می‌باشد! همانطور که گفته شد، ویزای توریستی مخصوص هرگونه اقامت موقتی است و مهاجرت تحصیلی هم خود نیز نوعی اقامت غیردائم محسوب می‌شود؛ به همین دلیل کسانی که با ویزای توریستی وارد این کشور می‌شوند، قادرند پس از مدتی ویزای خود را تبدیل به ویزای تحصیلی نمایند. البته توجه داشته باشید که ویزای تحصیلی خود شرایط خاص و مدارک تخصصی نیازمند است. شما برای دریافت ویزای تحصیلی باید حتما از یک دانشگاه یا موسسه علمی دعوت‌نامه داشته باشید، که با توجه به اقامت موقتتان به وسیله ویزای توریستی، می‌توانید با کمی تلاش و جستجو در موسسات به این دعوت‌نامه دست پیدا کنید. همچنین بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا دارند، اما در گرفتن دعوت‌نامه با مشکل مواجه شده‌اند، در مرحله اول از طریق ویزای توریستی به این کشور سفر می‌کنند تا از نزدیک با استادان دانشگاه و موسسات علمی دیدار کرده و درخواست دعوت‌نامه تحصیلی نمایند.

تفاوت ویزای توریستی با سوپر ویزا

همانطور که گفته شد، ویزای توریستی امکان ماندن در کشور کانادا را تا ۶ ماه به شما می‌دهد و اعتباری تا سقف ۱۰ سال دارد؛ و شما قادرید این مدت زمان را با دلیل موجه و قانع کننده از طریق اداره مهاجرین افزایش دهید. اما معمولا پیشنهاد می‌شود افرادی که اقامتشان طولانی‌تر از ۶ ماه خواهد شد اقدام به دریافت سوپر ویزای کانادا کنند.

سوپر ویزای کانادا امکان ماندن در این کشور را تا سقف ۲ سال فراهم می‌کند و همچنین تا ۱۰ سال مدت اعتبار دارد. سوپر ویزای کانادا علاوه بر مدارک عمومی، نیازمند مدارک تخصصی می‌باشد. برای مثال، شما باید از طرف یک عضو خانواده و یا یک دوست که حق شهروندی یا اقامت دائم کانادا را دارد، دعوت نامه دریافت کنید. همچنین دعوت‌کننده شما باید از لحاظ شرایط مالی در شرایط مساعدی باشد و توان پرداخت هزینه‌های زندگی شما در کانادا درصورتی که خود قصد پرداخت آن را نداشته باشید داشته باشد. وی باید با ارائه گردش حساب مالی و همچنین اثبات تمکن مالی این مورد را ثابت کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *