گرمایش تابشی

vida_admin/ مهر ۱۸, ۱۴۰۱/ رپورتاژ/ 0 دیدگاه

در فصول سرد سال انتخاب یک سیستم گرمایشی مناسب برای مکان های مختلف دغدغه بیشتر مردم می باشد. انتخاب سیستمی که در عین گرمایش مناسب هزینه های استفاده و نگهداری از آن مناسب و مقرون به صرفه باشد. تامین گرمایش بر اساس انتقال حرارت تابشی یکی از پیشرفته ترین روش‌ها به منظور تامین گرمایش فضا های بزرگ است. ایده گرمایش تابشی با الهام از طبیعت و نحوه تامین گرمایش خورشید میباشد. مصرف سوخت گرمایش تابشی عموما گاز شهری با فشار گاز خانگی میباشد. اتلاف حرارتی در تامین گرمایش تابشی  بسیار کمتر از روشهای سنتی تامین گرمایش میباشد. نصب بخاری تابشی گرماتاب در ارتفاع بوده و فضای فیزیکی اشغال نمیکند.

 آشنایی با بخاری تابشی گرماتاب

تامین گرمایش تابشی به طور عمده برای تامین گرمایش فضاهای بزرگ با ارتفاع سقف بلند و یا تامین گرمایش فضای باز مناسب میباشد. در ایران سامانه های تابشی گرماتاب با برند ثبت شده گرماتاب شناخته میشوند. بخاری تابشی گرماتاب در مدلهای مختلف با ابعادی در حدود ۳ تا ۲۰ متر تولید میشوند که هر کدام از آنها برای تامین گرمایش فضاهای مختلف با کاربری های متفاوت مناسب میباشند. با نصب بخاری لوله ای یا بخاری سقفی گرماتاب، امواج مادون قرمز به سمت اجسام منتشر میشوند. با برخورد امواج مادون قرمز به اجسام، انرژی گرمایی آنها آزاد شده و موجب گرم شدن اجسام، افراد و محیط میشود. در سالنها و سوله های بزرگ در طول روز به صورت مکرر درب ها باز و بسته شده و هوای سرد وارد سالن میشود. با تامین گرمایش از طریق سامانه های گرمایش تابشی مانند گرماتاب، هوای گرم در سطح مساحت سالن تامین شده و اختلاف دمایی کمی در نقاط نزدیک به سقف و کف زمین وجود دارد.

عملکرد هیتر تابشی گرماتاب

مصرف سوخت دستگاه گرماتاب گاز شهری با فشار گاز خانگی میباشد. دمای حاصل از احتراق سوخت گاز موجب گرم شدن سطح لوله ها با ضریب تابشی بالا شده و و پس از برخورد گرما با سطوح منعکس کننده، گرما به صورت امواج مادون قرمز به محیط گسیل میگردد.

مزایای سیستم گرمایش تابشی

  کاهش حداقل ۵۰ درصدی مصرف گاز گاهش حداقل ۹۰ درصدی مصرف برق عدم اشغال فضای فیزیکی عدم نیاز به موتورخانه مرکزی و کاهش هزینه نگهداری امکان تامین گرمایش به صورت منطقه ای از یک سالن بزرگ عدم تجمع افراد کنار وسایل گرمایشی جلوگیری از چرخش هوا و عدم پراکندگی گرد و غبار و آلودگی کف سالن به صورت معلق در هوا و در نتیجه حفظ سلامت محیط عدم دخالت هوا در تامین گرمایش کاهش گرادیان دمایی بین کف و سقف سالن احساس مطلوب و آسایش گرمایی یکسان با دمای طراحی پایینتر مستقل بودن هر دستگاه در تامین گرمایش تامین گرمایش سریع سالن پس از روشن کردن گرماتاب

گرماتاب برقی

در صورتی که تامین گاز شهری در برخی محیط‌ها امکان پذیر می‌باشد میتوان از گرماتاب برقی استفاده نمود. نحوه عملکرد گرماتاب برقی همانند گرماتاب گازی بر اساس انتقال حرارت تابشی میباشد. با این تفاوت که در گرماتاب برقی، انرژی الکتریکی تبدیل به گرما شده و محیط را گرم مینماید. تایمن گرمایش با بخاری های تابشی برقی به دلیل تسریع در زمان تولید و توزیع گرمایش در فضاهای باز مورد استقبال روز افزون میباشد.  

اتلاف حرارتی پایین در تامین گرمایش تابشی

تامین گرمایش سوله ها با کاربری ورزشی و صنعتی بزرگ مانند سالن‌های ورزشی و گرمایش سوله صنعتی در سالهای گذشته با استفاده از سامانه های جابجایی هوای گرم مانند بخاری صنعتی و بونیت هیتر با اتلاف حرارتی و مصرف انرژی بالا همراه بود. هزینه های نگهداری موتورخانه های مرکزی نسبت به هیتر تابشی گرماتاب بسیار بالا بوده و نیاز به کانال کشی و اشغال فضای مفید کاری میباشد. سامانه های گرمایش تابشی مانند گرماتاب، نیاز به جریان سیالات مانند آب، هوا و بخار ندارد. از اینرو نیازی به استفاده از پمپ، یونیت هیتر، هواساز و یا کانال کشی جهت انتقال هوای گرم وجود ندارد. جهت اطلاعات بیشتر در خصوص دستگاههای گرمایش تابشی گرماتاب میتوانید از طریق تلفن ۰۹۱۲۴۸۸۴۹۰۵ و یا مراجعه به سایت www.garmataaban.com   با ما در ارتباط باشید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*