کسب درآمد با طراحی سایت تجاری موفق برای گوشی موبایلکسب درآمد با طراحی سایت تجاری موفق برای گوشی موبایل

تجارت الکترونیک روز به روز با پیشرفت چشم گیری رو به رو است . امروزه با خرید آنلاین ، میزان صرفه جویی بزرگی در زمان و هزینه می گردد و نیز فروشگاه های اینترنتی و آنلاین در این امر تا حدود زیادی موفق بوده اند. صنعت گسترده ی تجارت الکترونیک ، امروزه رونق چشم گیری یافته است و در عین حال پیش بینی به افزایش روز به روز آن نیز انتظار می رود. در واقع طراحان این روزها بسیار در تلاش جدی برای فراهم نمودن بهترین نوع تجارب کاربری در این نوع زمینه ها هستند.
از این رو طراحان سایت به دلیل رشد روزافزون استفاده از موبایل و دستگاه های هوشمند گوناگون ، وب سایت های تجاری الکترونیکی و خرید اینترنتی را با نوع ریسپانسیو و موبایل فرند طراحی می نمایند. به علاوه در کنار این نوع طراحی سایت ریسپانسیو ، طراحانی که در امر طراحی سایت و سئو اشتغال دارند ، بر روی ساخت نرم افزارهای موبایل به منظور راحتی کار خرید کاربران متمرکز شده اند. هم چنین در طراحی و ساخت این گونه نرم افزارها باید از افزایش قابل توجه تجربه کاربران اطمینان حاصل نمود. بدین منظور در زیر فهرستی از انواع و ترفندهایی که در ساخت وب سایت مفید در این زمینه و نیز طراحی نرم افزارهای تجاری موفق برای موبایل لازم است ، تهیه نموده ایم.

۱- تمرکز بر روی تصاویر

در فروشگاه های اینترنتی آنلاین که بر پایه فروش محصولات و خدمات مختلفی طراحی گردیده اند، مسلما ارائه تصاویری با کیفیت و وضوح عالی در جذب نمودن مشتری و به علاوه افزایش بازدید و در نتیجه سئو سایت تاثیر بالایی خواهد داشت ، چرا که چه بسا افرادی که از طریق مشاهده ی عکس های محصولات فروشگاه شما در موتورهای جستجو جذب سایت شما گردند.

۲- استفاده از کلیدهای رنگی و زیبا

از لحاظ زیبایی ظاهری نیز این فاکتور اهمیت نسبتا زیادی داشته و با استفاده از کلیدهای رنگی مختلف ، کاربر یک طراحی سایت در تشخیص عملکرد بعدی یا اطلاعات مهم راحت تر خواهد بود.

۳- در نظر داشتن موارد کلیدی مهم

باید توجه داشت که استفاده از موارد غیرضروری و بیهوده شلوغ نمودن صفحه موجب آشفتگی کاربر و به تبعیت آن ، رها کردن صفحات بازدیدشده خواهد شد و متعاقبا برگشت مجدد کاربر به سوی این گونه طراحی سایت منتفی و این کاهش آمار بازدید به صورت پیوسته تاثیر منفی در سئو خواهد گذاشت. بنابراین با توجه به این فاکتور، حذف موارد غیرضروری و نیز برجسته سازی محصولات و خدمات به علاوه ی چیدمان مرتب آنها و حتی بهره گیری از منوهای pull down موجب کاهش آشفتگی استفاده کننده از طراحی سایت گردید.

۴- ایجاد انجمن

ایجاد انجمن و یا به اصلاح فروم نیز برای طراحی سایت به شدت مفید خواهد بود . چرا که برای ایجاد انجمنی برای به اشتراک گذاری علایق افراد با دیگران، از ترفندهای مختلف قراردادن امکان مشاهده نظرات و نیز لایک خریداران درباره محصول در سایت یا نرم افزار استفاده نمایید که این نظرات ایندکس شده در موتورهای جستجو یکی از عوامل موثر در سئو و بهینه سازی سایت خواهد بود.

۵- بررسی

در ادامه ی گام های قبلی باید گفت که با بررسی افرادی که قصد خرید داشته ولی منصرف شده اند و جویا شدن علت عدم خرید آن ها، به سادگی قادر خواهید بود که در صورت بروز مشکلی در طراحی وب سایت و یا نرم افزار در جهت رفع آن اقدام نمایید.

۶- سهولت و آسانی فرآیند پرداخت

یکی از موارد بسیار مهم که در طراحی سایت فروشگاهی بررسی می گردد ، نیز عینا همین مورد است . چرا که از آن جایی که مهمترین بخش در سایت های فروشگاهی آنلاین یا نرم افزارهای تجاری موبایل ، بخش پرداخت اینترنتی آن می باشد ، می توان با استفاده از کامپوننت ها و افزونه های مهم و کاربردی سعی در ایجاد روندی آسان در پرداخت های اینترنتی نمایید. در عین حال رضایت بازدیدکننده از روند ساده و سریع پرداخت اینترنتی فروشگاهی نمونه و معرفی فرد به فرد ، تاثیر بسزایی در شهرت آن فروشگاه اینترنتی داشته و افزایش بازدید و سئو وب سایت را به همراه خواهد داشت.

۷- ارائه اطلاعات جامع در مورد محصول

توجه نمایید که نحوه و میزان ارائه اطلاعات محصول مسئله ای به شدت مهم است تا جزییاتی چون رنگ و اندازه و … را برای آگاه سازی خریدار فراهم نماید. بدین صورت می توانید پس از ارائه ی محصول ، رضایت مشتری را کسب نموده و وی را ترغیب به انجام خرید های بعدی نمایید.

۸- ایجاد امکان جستجوی ساده

در واقع امکان جستجوی محصول در فروشگاه اینترنتی ، مطلوب ترین ابزار کاربران در زمینه ی ایجاد و رشد فروشگاه های اینترنتی و نرم افزارهای تجاری موبایل بوده و در این گونه فروشگاه های آنلاین ، کاربران سایت به سادگی با انجام یک جستجوی ساده حول محصول مورد نظر خود ، قادر به یافتن محصول یا خدمات مطلوب خود با ویژگی های مدنظر خود خواهند بود .

طراحی وب سایت ارزان / فیس تری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *