هزینه پاسپورت دومینیکا

vida_admin/ مهر ۱, ۱۴۰۰/ رپورتاژ/ 0 دیدگاه

برنامه تابعیت اقتصادی دومینیکا در سال ۱۹۹۳ تاسیس شد که به طور قانونی و در طی چهار تا شش ماه، تابعیت و پاسپورت دوم غیرقابل ابطال را به افراد و خانواده ها در سراسر جهان ارائه می دهد و نیازی به مراجعه به کشور دومینیکا نیست.

پاسپورت دومینیکا ورود بدون‌ ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور در سراسر جهان از جمله کل اتحادیه اروپا ، سوئیس ، انگلستان ، سنگاپور ، روسیه ، برزیل و … را فراهم می کند.اخذ تابعیت دوم از طریق سرمایه گذاری در این کشور یک روند محرمانه است که شخص را ملزم به ترک تابعیت فعلی خود نمی کند.

علاوه بر عدم نیاز به اقامت فیزیکی، شهروندی کشور دومینیکا توسط برنامه سرمایه گذاری فاقد محدودیت های زبان ، سن ، تجربه شغلی یا شرایط تحصیلی است و مصاحبه اجباری نیز وجود ندارد.

کشوری که از نظر اقتصادی دارای دموکراسی پارلمانی است و از بالاترین سطح زندگی در دریای کارائیب برخوردار است ، مالیاتی برای شهروندان خود اعمال نمی کند ، دارای کمترین میزان جرم در کل منطقه است و مسلما یکی از زیباترین طبیعت ها را داراست. با کوه های سرسبز ، رودخانه های بی شمار و آبشارهای بکر و سواحل شنی سفید و سیاه خیره کننده، مقصد بی نظیری برای گردشگران می باشد. کشور دومینیکا با گذرنامه معتبر دوم که با قیمت اولیه فقط ۱۰۰۰۰۰ دلار آغاز می شود ، ارزان ترین تابعیت را از طریق برنامه سرمایه گذاری در جهان ارائه می دهد.

شرایط تابعیت کشور دومینیکا

طبق بند ۱۰۱ قانون اساسی دومینیکا و بند ۸ قانون شهروندی، برنامه سرمایه گذاری شهروندی دومینیکا به طور قانونی به افراد واجد شرایط ،تابعیت این کشور را با ارائه گواهی تابعیت اعطا می کند.تابعیت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU)،تمام مقررات را تحت برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری اجرا می کند و نهادی نظارتی است که اطمینان می دهد فقط متقاضیان شایسته پذیرفته می شوند.متقاضی اصلی باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و تمام شرایط مهاجرت دومینیکا را که در ادامه توضیح خواهیم داد، برآورده کند.

عدم سوء پیشینه

کشور دومینیکا متعهد به رعایت استاندارد و محافظت از یکپارچگی برنامه سرمایه گذاری شهروندی خود می باشد و فقط افرادی که سابقه کیفری داخلی و بین المللی ندارند و بودجه آن ها از نظر قانونی اخذ شده باشد،مجاز به دریافت تابعیت این کشور هستند.

سلامتی

برای اخذ تابعیت دومینیکا ، متقاضیان باید از سلامتی کامل برخوردار باشند و همچنین با ارائه مدارک پزشکی و تائیدیه آن توسط پزشک ،اثبات کنند که از هیچ بیماری خاص و صعب العلاج رنج نمی برند.

خرید تابعیت و سرمایه گذاری

برای واجد شرایط بودن دریافت تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق طریق سرمایه گذاری و خرید تابعیت ،متقاضی باید به یک صندوق دولتی کمک اقتصادی کند و یا املاک و مستغلات یا سهام هتل های مورد تایید مورد تایید را خریداری کند.در هر دو مورد،متقاضی باید قبل از اقدام رسما متعهد به سرمایه گذاری شود،و پس از دریافت نامه تایید می بایست مبلغ کمک اقتصادی یا سرمایه گذاری را پرداخت کند.

صندوق تنوع اقتصادی دولت

صندوق تنوع اقتصادی دومینیکا (EDF) پروژه های بخش دولتی و خصوصی در کشور را با هدف افزایش توسعه ملی و حمایت از پیشرفت اجتماعی و امنیت مالی،تأمین بودجه می کند.پروژه های بخش دولتی که برای تأمین مالی توسط صندوق مشخص شده اند،شامل بازسازی بیمارستان محلی،ساخت مدارس جدید،ساخت یک استادیوم ورزشی ملی و ارتقا صنعت دریایی کشور دومینیکا است.پروژه های بخش خصوصی که توسط این صندوق تأمین می شوند،عمدتاً بر پیشرفت فناوری اطلاعات کشور،گردشگری و بخش های کشاورزی تمرکز دارند.

قیمت پاسپورت دومینیکا

برای دریافت تابعیت دومینیکا از طریق گزینه کمک های مالی مبالغ زیر باید به صندوق تنوع اقتصادی پرداخت شود:

متقاضی مجرد – ۱۰۰٫۰۰۰ دلار آمریکا

متقاضی اصلی و همسر – ۱۵۰،۰۰۰ دلار آمریکا

افراد وابسته (فرزندان مجرد زیر ۳۰ سال و پدر و مادر) – هر کدام ۲۵۰۰۰ دلار آمریکا

خواهر و برادر مجرد زیر ۱۸ سال – هر کدام ۲۵٫۰۰۰ دلار

خواهر و برادر مجرد ۱۸ تا ۲۵ سال– هر کدام ۵۰٫۰۰۰ دلار

این مبالغ به میزان قابل توجهی کمتر از سایر مبالغ برنامه اعطا تابعیت کشورهای دیگر در منطقه می باشد.برنامه تابعیت اقتصادی کشور دومینیکا مزایای بی نظیری را به متقاضیان خود ارائه می دهد و هیچ برنامه تابعیت سرمایه گذار معتبر دیگری،دارای چنین معیارهای سرمایه گذاری مقرون به صرفه ای نیست که باعث می شود دومینیکا ارزان ترین شهروندی توسط برنامه اعطا تابعیت در جهان باشد.

متقاضیان پاسپورت دومینیکا تحت گزینه اهدای دولت، باید موافقت کنند که مبلغ کل مشخص شده توسط برنامه شهروندی را پس از دریافت تأییدیه از CBIU،پرداخت کنند.با دریافت رسمی تأیید CBIU،مبلغ کمک مالی به بانک دولت دومینیکا واریز می شود.

هزینه پاسپورت دومینیکا

املاک و مستغلات

به دلیل طبیعت بی نظیر کشور دومینیکا ،همسو با رشد صنعت گردشگری،خرید املاک و مستغلات توسط افراد خارجی در دومینیکا نیز طی چند سال گذشته به سرعت افزایش یافته است.متقاضیان بسیاری به این جزیره زیبا و زندگی آرام آن جذب شده اند و بازرگانان از سراسر جهان در هتل های لوکس دومینیکا،به ویژه افرادی از چین ، روسیه و خاورمیانه،به طور گسترده ای سرمایه گذاری می کنند.

برای احراز شرایط تابعیت دومینیکا تحت گزینه سرمایه گذاری متقاضی باید در املاک و مستغلات یا سهام هتل ها به ارزش حداقل ۲۰۰٫۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کند و حداقل سه سال مالکیت خود را حفظ کند. متقاضی می تواند پس از پنج سال مالکیت خود را به فردی که خواستار دریافت تابعیت دومینیکا می باشد انتقال دهد و مالک جدید نیز تابعیت این کشور را به دست می آورد.

هزینه های دولت برای برنامه تابعیت اقتصادی دومینیکا در گروه املاک و مستغلات،به شرح ذیل می باشد

هزینه پاسپورت دومینیکا

  • متقاضی اصلی – ۲۵٫۰۰۰ دلار آمریکا
  • خانواده تا ۴ نفر – ۳۵٫۰۰۰ دلار آمریکا
  • خانواده حداکثر ۶ نفر- ۵۰٫۰۰۰ دلار آمریکا
  • خانواده ۷ نفره یا بیشتر – ۷۰،۰۰۰ دلار آمریکا
  • خواهر و برادر مجرد زیر ۱۸ سال – هر کدام ۲۵٫۰۰۰ دلار
  • خواهر و برادر مجرد ۱۸ تا ۲۵ سال– هر کدام ۵۰٫۰۰۰ دلار
  • چندین پروژه در دسته املاک و مستغلات اکنون در دومینیکا در دست توسعه است.

از مهمترین آن ها، پروژه هیلتون و Cabrits Resort Kempinski است که یک هتل لوکس هیجان انگیز با چشم اندازهای بی نظیر از اقیانوس و کوهستان می باشد.یکی دیگر از برجسته ترین املاک و مستغلات دومینیکا،ساحل Tranquility Beach است که یک مجموعه تفریحی با یک مرکز اسپا،مرکز سلامتی،استخر و رستوران خواهد بود.این مجموعه واقع در زمینی به وسعت ۴ هکتار و بسیار لوکس و مجلل می باشد.

با توجه به توضیحات فوق الذکر یک تبعه خارجی واجد شرایط دریافت تابعیت کامل و قانونی کشور دومینیکا برای خود و خانواده اش خواهد شد.پس از تأیید شهروندی دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری،به متقاضیان گواهی تابعیت داده می شود و گذرنامه جدید خود را در مدت زمان کوتاهی دریافت می کنند.هنگامی که یک سرمایه گذار به شهروند دومینیکا تبدیل شد،می تواند تابعیت خود را به نسل های بعدی منتقل کند.

چگونه می توان با سرمایه گذاری تابعیت دومینیکا را بدست آورد؟

اولین قدم برای اقدام به اخذ پاسپورت دومینیکا ارسال درخواست شهروندی دومینیکا به واحد سرمایه گذاری (CBIU) می باشد.در این پروسه متقاضیان از طریق وکلای تایید شده توسط دولت دومینیکا می توانند درخواست خود را ارائه دهند.

تابعیت دوم دومینیکا

کشور دومینیکا تابعیت مضاعف را کاملاً به رسمیت می شناسد.این بدان معناست که دولت دومینیکا هرگز شخص را مجبور به ترک تابعیت فعلی خود برای دریافت تابعیت جدید نمی کند و هرگز با دولت های خارجی تبادل اطلاعات نمی کند.

اعتبار پاسپورت دومینیکا به مدت ۱۰ سال است و می تواند بدون هیچ شرطی برای تمام عمر هر ۱۰ سال یکبار تمدید شود زیرا تابعیت در این کشور تحت هیچ شرایطی قابل ابطال نیست.

گذرنامه منقضی شده کشور دومینیکا می تواند با پرداخت هزینه ای ناچیز در هر کنسولگری،سفارتخانه،دفتر کمیسیون عالی، از دفتر گذرنامه دومینیکا یا سفارت انگلیس در هر کشوری تمدید شود.نزدیک ترین مرکز به کشور ایران جهت تمدید پاسپورت در ابوظبی واقع شده است.

گذرنامه های آسیب دیده یا مسروقه نیز می توانند توسط هر کنسولگری یا دفتر گذرنامه جایگزین شوند.برای تمدید گذرنامه نیازی به داشتن آدرس دومینیکا نیست،شما می توانید از آدرس محل اقامت اصلی خود در جای دیگری بدون مشکل استفاده کنید.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*