خیابان شانزلیزه

شانزلیزه به معنای راه الیزه است که این خیابان در شهر پاریس واقع شده است و به عنوان اصلی‌ترین نماد شهر پاریس شهرت دارد. این خیابان از میدان کنکورد تا میدان شارل دوگل امتداد یافته است که طالق پیروزی نیز در این خیابان واقع گشته و بر زیبایی آن افزوده است. گردشگران می‌توانند در هر فصلی از سال از خیابان شانزلیزه بازدید داشته باشند و بهترین لحظات را برای خود به ارمغان بیاورند. خیابان شانزلیزه در هر فصلی از سال دارای زیبایی‌ها و جذابیت‌های به خصوصی است که همین امر سبب شده است تا بسیاری از توریستها بازدید از آن را در اولویت‌های خود قرار دهند. این مقاله مخصوص افرادی است که قصد خرید تور فرانسه را دارند و قبل از بازدید از این مکان‌ها تمامی اطلاعات عمومی جذاب را درباره آن‌ها بدانند.

خیابان شانزه لیزه پاریس خیابانی بسیار بزرگ وتماشایی، وسیع و مشجر و سرسبز به طول نزدیک به ۲ کیلومتر در دل شهر پاریس است و تقریبا تمام برندهای مشهور دنیا، کافه ها و رستوران های مجلل و لوکس و مشهور در این خیابان حضور دارند.

خیابان شانزلیزه پاریس که به دو بخش تقسیم می شود یک پیاده روی داشته باشید. قسمت پایین خیابان که به میدان کنکورد نزدیک تر است ساختمان های جذاب و باشکوه معروفی از قبیل: قصر اکتشافات یا پاله دو لا دِکوورت، موزه هنری پتی پاله و کاخ بزرگ یا گراند پاله قرار دارند. قسمت بالایی خیابان شانزه لیزه از میدان شارل دو گل که به میدان اتوال مشهور است شروع می شود. همچنین طاق مشهور پیروزی پاریس در همین قسمت قرار گرفته است. شما در خیابان شانزلیزه می توانید از باکلاس ترین و لاکچری ترین فروشگاه ها خرید نمایید. همچنین سرو غذا در مشهورترین رستوران های پاریس هم که در خیابان شانزلیزه قرار دارند لحظات خاطره انگیزی را برای شما به ارمغان خواهند آورد. جالب است بدانید که سینماها و مراکز خرید بزرگ و لوکس در این خیابان هستند.

در سال ۱۷۲۴ خیابان شانزه لیزه گسترش پیدا کرد و به سایز کنونی رسید و در سال ۱۹۹۴ پیاده روهای وسیع و بزرگ این خیابان بازسازی و نوسازی شدند و رفت و آمد در آن را راحت تر کردند. در سال۱۸۵۸ظاهر پیاده روهای خیابان توسط بارون هوسمان اصلاح و زیباسازی شد و ثروتمندان جامعه، اشراف و بانکداران به این خیابان نقل مکان کردند. در آن روزگار، خیابان شانزه لیزه خیابانی لوکس و اعیان نشین با عمارت های اربابی باشکوه و قصرها و کاخ های مجلل و زیبا بود که هنوز هم برخی از آن ها باقی مانده اند

شانزلیزه یکی از گران ‌ترین خیابان اروپا از نظر ارزش املاک و مستغلات است. و در جهان پس از خیابان شماره پنج نیویورک در دومین رتبه قرار گرفته است.

هتل های معروف خیابان شانزلیزه

هتل پلازا

هتل لیکولیس

هتل بیوچامپس

هتل گراند پاور

هتل رویال گاردن از بهترین هتل ها هستند

امروزه مراکز خرید بزرگ و لوکس، فروشگاه های برند و مارک، کافه ها، رستوران ها و ادارات مختلف و مهمی در این خیابان وجود دارند و شانزه لیزه را به مکانی ایده آل برای پاریس گردی، خرید و آشنایی با فرهنگ پاریسی تبدیل کرده اند. همچنین ردیف درختان سرسبز و سر به فلک کشیده که در دو سمت خیابان قرار دارند شانزه لیزه را به یکی از زیباترین خیابان های جهان تبدیل کرده اند. جالب است بدانید شانزه لیزه به دلیل شهرت جهانی اش محل برگزاری مسابقات ورزشی بسیاری است و مثلا مرحله آخر مسابقه تور دو فرانس مشهور در خیابان شانزه لیزه برگزار می شود. خیابان شانزه لیزه در شب هم بسیار تماشایی و پرجنب و جوش است و چراغانی ها و نورپردازی های مختلف جلوه ای بسیار رویایی به این خیابان داده اند. در مناسبت های مختلف مثل کریسمس و سال نو هم چراغانی ها و تزئینات بسیار زیبایی در این خیابان انجام می شود که شاید تا به حال تصاویری از آن را دیده باشید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *