نکات مهم و حرفه ای در طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۶

ادمین/ فروردین ۳, ۱۳۹۵/ طراحی سایت/ 0 دیدگاه

در مقاله پیشین سعی شد که حتی الامکان نکات مختلفی در مورد طراحی وب سایت در سال ۲۰۱۶ بررسی گردد  ، در ادامه با نکات تکمیلی این بخش همراه باشید:

الف ) طراحی وب سایت ریسپانسیو یا واکنشی :

این نوع طراحی سایت با هر دستگاهی اعم از موبایل و تبلت سازگار بوده و طراحی وب سایت  حرفه ای ریسپانسیو که حداقل در طول چندین سال به عنوان روندی در طراحی وب سایت بوده ، سرانجام در سال ۲۰۱۶ به صورت عمده تر  نیز بیشتری به چشم خواهد آمد. لذا با توجه به این شرایط و با وجود اینکه صاحبان این سایت ها به قدرت این نوع طراحی وب سایت در مباحث سئو نیز واقف بوده و اطلاع دارند ، اما با این حال هنوز آن را جدی نگرفته اند ، جالب است که  یکی از دلایل به نسبت عمده افزایش احتمال تصویب انواع طراحی سایت واکنش گرا یا ریسپانسیو ، Google Mobilegeddon در تاریخ سال ۲۰۱۵ بود. در این میان ، اساسا، این تلاش گوگل برای متقاعد نمودن وب سایت های مختلف و گوناگون به جهت  تطبیق با بهترین شیوه های موبایل فرندلی خواهد بود در نتیجه زمانی که شروع به جریمه نمودن و پنالتی طراحی سایت هایی نماید که mobile-friendly نیستند. لذا با توجه به این شرایط و وضع موجود ، بنابراین در سال ۲۰۱۶ شاهد بسیاری از طراحی وب سایت ارزان بر اساس نوع واکنش گرا خواهیم بود.

طراحی سایت ریسپانسیو

ب ) استفاده گسترده از ریز تعامل ها یا همان میکروفرمت ها:

میکروفرمت یک عامل بسیار مهم در سئو سایت است و هنگامی که می خواهیم تم سایت را انتخاب کنیم ، به شدت مورد استقبال گوگل قرار خواهد گرفت . در واقع  کاربران وب روزانه با ریزتعامل ها به کرات برخورد دارند. چرا که مثلا زمانی که وب سایت خود را آپدیت و به روز رسانی می نمایند و یا در زمانی که مطلبی یا عکسی را لایک کرده و آن را با دوستان خود به اشتراک گذاری می کنند ، ریز تعاملی را به کار گرفته اند. این گونه ریزتعامل ها در ایجاد تجربه بهتر کاربران مختلف طراحی وب سایت ارزان با افزایش کاربری و در عین حال ، ایجاد امکانات کاربرپسند در سایت موفق بوده اند و خود این احساس رضایت ، به خودی خود باعث و سبب ماندگاری طراحی وب سایت در اذهان کاربران مختلف شده و سب این می گردد که این گونه بازدید از سایت به مراتب افزایش یابد و در عین حال افزایش ترافیک سایت و بهینه سازی سایت به عنوان یک نتیجه نهایی را به دنبال خواهد داشت.

ج ) افزایش سرعت لود شدن سایت

از دیگر نکات مهمی که در سال ۲۰۱۶ بیش از قبل سرعت، نقش اساسی در سئو و بهینه سازی وب سایت ایفا می کند و به گونه ای دیگر سایت ها و برندهایی که از این امر غفلت نمایند ، متحمل ضررهای بسیاری از جمله نارضایتی شدید کاربران خواهند شد.

با توجه به آمار موجود ، بر اساس تحقیق ارائه شده حدود ۴۰% از افرادی که سایت را ترک می کنند به دلیل زمان لود شدن آن سایت بوده که بیش از اندازه ۳ ثانیه بوده است. لذا باید توجه داشت که سرعت بخش اصلی از طراحی سایت بوده و صاحبان سایت را مجبور به پیروی از آن خواهد نمود.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*