معرفی نویسنده کتاب اثر سایه

خرید کتاب اثر سایه

شما علاقه مندان به خرید کتاب اثر سایه می توانید این کتاب زیبا را از طریق سایت اکوبوکس به آدرس اینترنتی ecobooks.ir خریداری کنید . کتاب اثر سایه می تواند به شما در زمینه های مختلفی از زندگیتان کمک کند و مسیر دشوار زندگی را حداقل تا قسمتی از آن برایتان شفاف کند ، خواندن کتاب اثر سایه را به همه علاقه مندان به کتاب خوانی پیشنهاد میدهم.

دبی فورد نویسنده‌ی کتاب‌های خودشناسی و سخنران پرآوازه‌ی آمریکایی است. فورد، در طول زندگی خود، همواره تلاش کرده مردم با نیمه‌ی تاریک وجودشان آشتی کنند و سایه‌ی خودشان را بپذیرند. کتاب‌های معنوی و شفابخش فورد به‌خاطر تفسیر متفاوتش از تاریکی با استقبال مردم روبه‌رو شده‌اند. معروف‌ترین کتاب دبی فورد «نیمه تاریک وجود» نام دارد که از پرفروش‌های نیویورک‌تایمز بوده و به بسیاری از زبان‌های دنیا ترجمه شده است.

دبی فورد (Debbie Ford) نویسنده‌ای با زخم‌هایی عمیق بود. او بعد از تجربه‌ی تلخ طلاق والدینش خودش را مقصر می‌دانست و به همین خاطر به دام اعتیاد افتاد. دبی تمام دهه‌ی بیست‌سالگی‌‌اش را در تلاش بود تا خودش را از تاریکی‌های زندگی‌اش رها کند. او درنهایت درمان شد و در مسیر موفقیت قدم گذاشت، همان مسیری که سال‌ها تلاش کرد تا آن را به دیگران هم نشان بدهد. در همین مسیر بود که دبی فورد تصمیم گرفت کتاب‌های خودیاری بنویسد تا تجربیاتش از اثر سایه را با دیگران درمیان بگذارد.

دبی فورد اولین جرقه‌های نویسندگی را در کنار دیپاک چوپرا تجربه کرد و صحبت‌های دیپاک تأثیر عمیقی بر او گذاشت؛ دیپاک معتقد بود به‌جای سرکوب شیاطین درونی باید آن‌ها را در آغوش گرفت. دبی فورد بعدها کتاب «اثر سایه» را هم با کمک چوپرا و ماریان ویلیامسون نوشت.

وقتی کتاب «نیمه تاریک وجود» دبی فورد منتشر شد، اپرا وینفری این کتاب را در برنامه‌اش معرفی کرد و همین باعث شد تا این کتاب سر زبان‌ها بیفتد و خیلی زود وارد فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک‌تایمز شود. شاید این اولین قدم‌های به شهرت ‌رسیدن دبی فورد بود. او بعدها، با تکیه بر همین شهرت، مربی و سخنران انگیزشی نیز شد.

دبی فورد کارگاه‌های آموزشی بسیاری در زمینه‌ی خودیاری در سراسر ایالات متحده‌ی آمریکا ترتیب داد. سخنرانی‌های او چراغ راه کسانی بود که در تاریکی زندگی خود غرق بودند. او، در زمان فعالیت خود، مربی‌های زیادی را هم تربیت کرد، و در سال ۲۰۰۳، برای تلاش‌هایش در زمینه‌ی روان‌شناسی و عرفان، جایزه‌ی بهترین مربی سال را به خود اختصاص داد.

شما عزیزان می توانید برای خرید کتاب و سایر کتاب های نویسنده های بزرگ دنیا را از طریق اکوبوکس خریداری کنید اکوبوکس سایت فروشگاهی انتشارات کدیور است .

معرفی کتاب اثر سایه

کتاب اثر سایه : کتابی برای بر افروختن قدرت نهفته درون، با هدف شناساندن یکی از بزرگ‌ترین هدایای زندگی یعنی «سایه» آغاز شد. در این کتاب، نویسندگانی چون دبی فورد، دیپاک چوپرا و ماریان ویلیامسون، سه آموزگار با سه رویکرد منحصر به خود، به معرفی این موضوع می‌پردازند.

تضاد میان آن که هستیم و آن که می‌خواهیم باشیم همواره محور اصلی تمام کشمکش‌های انسان بوده است. در حقیقت، دوگانگی مرکز اصلی اغلب تجربه‌های بشری است. زندگی و مرگ، خیر و شر، نیکی و بدی، امید و نا امیدی در همه‌ی ما انسان‌ها همواره در کنار هم وجود داشته و هر کدام به نحوی اثر خود را بر بخشی از زندگی ما می‌گذارد. اگر شجاعت را می‌شناسیم به این خاطر است که زمانی ترس را تجربه کرده‌ایم. اگر صداقت را تشخیص می‌دهیم به این خاطر است که زمانی خیانت را شناخته‌ایم. با وجود این ما اغلب طبیعت دوگانه خود را انکار می‌کنیم یا نادیده می‌گیریم.

اگر ما بر این باوریم که فقط در یک سوی این دوگانگی قرار داریم و در دامنه محدودی از ویژگی‌های بشری زندگی می‌کنیم، باید از خود بپرسیم پس چرا در حال حاضر از زندگی خود راضی نیستم. چرا با وجود اینکه به خرد و آگاهی والایی رسیده‌ایم، قدرت و شجاعت انتخاب‌های مقتدرانه و تحقق بخشیدن به رؤیاهایمان را نداریم و از همه مهم‌تر چرا همواره دست به کارهایی می‌زنیم که بر خلاف نظام ارزشی و منافع ماست. ما در کتاب اثر سایه: کتابی برای بر افروختن قدرت نهفته درون (The Shadow Effect: Illuminating the Hidden Power of Your True Self)  ثابت می‌کنیم که دلیل تمام این‌ها در نیمه تاریک‌تر وجود ما، آن وجه نیازموده زندگی و سایه‌هایمان است، همان‌جا که قدرت ما نیز نهفته است. همان‌ جاست که می‌توانیم کلید گشایش قدرت، شادمانی و توانایی محقق ساختن رؤیاهایمان را پیدا کنیم.

ما عادت کرده‌ایم از سایه زندگی و سایه خودمان واهمه داشته باشیم. هنگامی که خود را در حال اندیشیدن به افکار منفی یا رفتارهای به اصطلاح ناشایست می‌یابیم، از ترس فرار می‌کنیم و در پناهگاه خود پنهان می‌شویم. بی‌آنکه آن‌ها را بررسی کنیم دست به دعا بر می‌داریم که این افکار یا رفتارها دیگر سراغمان نیاید. هیچ از خود پرسیده‌اید چرا این کار را می‌کنیم؟ زیرا می‌ترسیم هر چه تلاش کنیم نتوانیم از این بخش از وجودمان خلاص شویم و اگر چه نادیده گرفتن یا سرکوب کردن نیمه تاریک وجودمان امری طبیعی است، اما حقیقت تلخ‌ تر این است که فرار از سایه‌هایمان فقط قدرت آن‌ها را بیشتر می‌کند. انکار آن‌ها فقط موجب رنج، پشیمانی و نا امیدی می‌شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *