معرفی صفحه فرود یا  landing pageدر انواع طراحی وب سایت

ادمین/ اسفند ۱۸, ۱۳۹۴/ بهینه سازی سایت/ 0 دیدگاه

از جمله نکات مهم در سئو این است که هر کسی که بخواهد ، سئو را برای یک طراحی سایت انجام دهد ، باید کاری کند که دیگران انجام نداده اند. سئو دنیایی پر از خلاقیت است که هر روز نیز بر پیچیدگی آن افزوده می شود. لذا برای این که بتوان در سئو به موفقیت رسید ، باید کارهای خاصی انجام داد. یکی از این کارهای خاص landing page یا صفحه فرود است.

صفحه ی فرود بسیار برای گوگل مهم است ، چرا که در صورت این که صفحه فرود داشته باشید ، رسمیت خاصی به سایت شما بخشیده می شود .

صفحه فرود چیست ؟

بسیاری از سایت ها برای این که بازدید کننده را به انواع طراحی سایت خود بیاورند ، یک صفحه خاص طراحی می کنند ، این صفحه می تواند همان home page یا صفحه اصلی سایت شما باشد .

در این صفحه فرود چه محتوایی بگذاریم ؟

این سوال بسیار مهم است . خب در حالت کلی باید بگوییم گزینه هایی که برای خرید لازم است . مثلا حتما و حتما واجب است که شما یک دکمه خرید محصول در صفحه فرود خود قرار دهیم.

به علاوه گذاشتن متن بسیار مهم است. از متن های رنگی استفاده کنید . مثلا بنویسید : در صورت خرید و عدم رضایت شما ، کل مبلغ پس داده خواهد شد.

این جور جملات باعث می شود که آن کاربر یا خریدار به سادگی به شما اعتماد کند.

فایده صفحه فرود چیست ؟

ببینید ، اگر شما از هر سئوکاری و کسی که آشنایی حداقلی با اصول سئو در طراحی سایت دارد ، سوال کنید، می بینید که آن ها بهینه سازی و سئو را برای یک صفحه خاص انجام می دهند.

یعنی همه ی بک لینک ها را به یک صفحه می دهند. مثلا کسی که می خواهد با عبارت "طراحی سایت" بالا بیاید، باید در سایت های مختلف ، مثلا ۱۰۰ سایت با عبارت "طراحی سایت" ، به وب سایت خود لینک بدهد.

صفحه فرود

صفحه فرود

فلسفه این مورد صفحه فرود هم همین است ، ما تکنیک های سئو را برای یک صفحه خاص اجرا می کنیم. این قدر به همان صفحه لینک می دهیم تا همان صفحه بالا بیاید.

از لحاظ نتیجه ای چطور ؟ چند درصد مدیران وب سایت ها از ساخت این صفحات ورود نتیجه گرفته اند ؟ آیا اصلا کاربردی است ؟

بله به شدت کاربردی است ، صفحات فرود نقش مهمی در استراتژی بازاریابی آنلاین و سئو سایت دارند.

بر اساس آمار اخیر که ارائه شده از سوی  HubSpot با آنالیز انجام شده بر روی ۷۰۰۰ سایت تجاری کوچک، مشخص شد که سایت هایی که تعداد صفحات فرود خود را از ۱۰ به فقط ۱۵ عدد افزایش داده اند تا ۵۵% افزایش بازدید و بهینه سازی سایت و در نتیجه به نسبت فروش بیشتری را داشته اند.

این صفحات فرود که در سئو و بهینه سازی سایت اهمیت دارد ، چند عدد باید در سایت باشد ؟

هرچه بیشتر بهتر ، سعی کنید که برای محصولات خود صفحات فرود مختلفی درست کنید ، بعضی وب سایت ها مثلا ۲۰ صفحه ورود دارند که بسیار بهتر می توانند در گوگل بدرخشند.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*