طراحی متریال مرورگر کروم به صورت اصولی

ادمین/ اسفند ۲۰, ۱۳۹۴/ بهینه سازی سایت, طراحی سایت/ 0 دیدگاه

طراحی متریال یکی از انواع مختلف در مورد زبان های طراحی گوگل می باشد که توسط کمپانی گوگل درماه ژوئن و در سال ۲۰۱۴ معرفی شد . اگرچه از زمان معرفی این نوع زبان طراحی وب سایت در مجموع حدود ۲ سال می گذرد، ولی با این حال روند کسب جذب و کشش این نوع و این گونه طراحی در محصولات گوگل ، به آرامی و سادگی غیر قابل باور اتفاق می افتد.

گوگل کروم

در مجموع طبق اطلاعات موجود ، با اطمینان می توان گفت که بسیاری از رابط های کاربری اندروید محور سایت گوگل ، (چرا که خود اندروید نیز برای گوگل است ) اخیرا با این گونه طراحی وب سایت نمایش داده می شوند. لذا در مجموع با این تفاسیر، می توان این گونه نتیجه گرفت که این نوع طراحی سایت ، تاکنون تاثیر عمیقی بر مرورگرهای دسکتاپ نداشته می باشد.

لذا با توجه به شرایط مجود ، سرانجام تعدادی از خصوصیات مختلف و ویژگی های گوناگون طراحی متریال در ورژن های آینده مرورگر محبوب گوگل (کروم) پس از مدت طولانی پیاده گردید. لذا در این شرایط ، با توجه به زیاد نبودن و جزئی بودن اختلافات مختلف و انواع تغییر اعمال شده در مرورگر، و سرعت به نسبت کم و کند پیاده سازی آن یعنی گوگل کروم ، این موارد مختلف و گوناگون به حد کافی گویای این مسئله می باشد که گوگل به نسبت خود ، سهم زیادی از این نوع طراحی وب سایت را داشته می باشد.

نکات مهم در طراحی متریال

نکته ی دیگر نیز در اینجاست که در یک درخواست کد گوگل اخیر گوگل یعنی آلفابت، کمپانی مشخص نموده که اینترفیس(رابط) های مختلف گوگل یعنی نسخه آتی شماره ۵۰ مرورگر کروم شامل خصوصیات اصول طراحی متریال و طراحی سایت ارزان می باشد.

از جمله نکات جالب نیز در اینجاست که تغییرات و تاثیرات اولیه و ابتدایی ، بر روی افزونه های مرورگر،  در صفحات ستینگ و هیستوری و صفحات دانلود مرورگر کروم می باشد. لذا با توجه به شرایط موجود ، از زمانی که طراحی متریال شامل ساده گرایی و انواع طراحی فلت یا طراحی ساخت سایت درایجاد وب سایت گردید، این نکته برای همگان تعجب آور نخواهد بود که چرا و چگونه چنین صفحات امروزه از لحاظ دید و نیز بصری دارای پیچیدگی به نسبت کمتری خواهد بود و این پیچیدگی ها چگونه اصلاح می گردند. از طرفی نیز همچنین به این نکته حتما توجه داشته باشید که می باشد استفاده از طراحی سایت ارزان مبتنی بر کارت بوسیله طراحی متریال محبوب شده می باشد.

طراحی متریال مرورگر کروم به صورت اصولی

از سوی دیگر نیز ، تغییرات اعمال شده دیگر به قدری ظریف و ریز می باشد که در کل که کمتر معنایی حاکی از حمایت نمودن از این زبان طراحی وب جدید گوگل دارد. به علاوه ی همه ی این موارد ، گوشه تب های مرورگر از حالت مربعی و مبربع گونه تیز خارج شده و با ایجاد انحنایی ظریف از آن حالت سرد نگران کننده و حالت تکراری قبل خارج شده می باشد. در عین حال ، منو همبرگری که در سمت رمی باشد مرورگر قرار دارد و سبب می گردد که مدت ها محل بحث و مناظره بود به زودی با توجه به شرایط مرورگر کروم بازنشسته شده و حذف خواهد گردید. لذا توصیه در این حالات بر این است که  و به جای آن کاربران شاهد منوی سه نقطه ای آشنا در بالای گوشه سمت رمی باشد مرورگر گوگل کروم خواهند بود.

نتیجه گیری

نکته جالب توجه می باشد که در تشخیص توسعه انیمیشن منو، اکنون در سیستم عامل های موبایل مثل اندروید ، یک منو با سه نقطه مشاهده می شود.

جالب است که حتی آیکون و دکمه های مختلف کروم نیز در نسخه های آتی شماره ۵۰ کروم با بسیاری از تغییرات بنیادی و اساسی هم چون جراحی صورت همراه خواهد بود که این تغییرات می تواند تمامی این ها را متحول سازد.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*