سئو داخلی یا سئو خارجی و بک لینکسئو داخلی سایت چیست ؟

سئو و یا بهینه سازی on-site معانی مختلفی دارد.همان گونه که در قبل نیز اشاره کردیم بهینه سازی به صورت داخلی اهمیت فوق العاده ای در ارتقاء رتبه ی سایت دارد . به طور کلی سئو داخلی سایت به معنای جستجوی کلمات کلیدی ، انشار برچسب عنوان های خوب ، لینکهای داخلی وب سایت و نیز معماری خزنده ها یا حتی تولید محتوا می باشد. یک متخصص سئو برای این موارد اهمیت فوق العاده ای قائل است. البته در مقاله ما منظور از این نوع سئو هر عاملی است که مستقیما مربوط به طراحی سایت و کد و محتوای وب سایت می باشد.
یک متخصص بهینه سازی سایت می بایست برای رعایت هر دو نوع سئو اهمیت زیادی را سرلوحه ی کار خود قرار دهد . تنها در این صورت است که طراحی سایت مورد نظر وی قادر به کسب یک رنکینگ نسبتا قابل قبول در موتور جست و جوی گوگل می باشد. بر این اساس که نسبت سئو ها (داخلی و خارجی) چقدر باشد نام های مختلفی در منابع مختلف برای انواع طراحی سایت ها ذکر گردیده است . در زیر سعی می کنیم که تا حد امکان این موارد را برای شما تشریح نماییم.

حالت اول – اقتدار (۷۰% سئو سایت داخلی و ۳۰% لینک سازی )

همان طورکه از عنوان این حالت پیداست در این حالت مدیران بیش تر بر سئو داخلی سایت تاکید دارند و سعی می کنند برپایه ی خود اعتبار و قدرت کسب کنند که نتیجه ی آن وب سایتی بسیار بهینه و موفق نیز می باشد . در نظر داشته باشید که اعتبار یک طراحی وب سایت براساس المان های مختلفی تعیین می شود که یکی از مهم ترین آن ها لینک های معتبر ونیز انتشار محتوای باکیفیت می باشد.

حالت دوم- کمال گرایی (۳۰% سئو داخلی و ۷۰% لینک سازی)

در این حالت نیز مدیران وب سایت ها سعی دارند که تا حد امکان بتوانند ترافیک را راهی سایت خود نمایند . توجه داشته باشید که این مورد نیز به کرات در میان انواع طراحی سایت ها وجود دارد که به این روند کمالگرایی اطلاق می گردد. کمالگراها با پیروی از اصول و قوانین بهینه سازی سایت سعی در ایجاد وب سایتی کامل و بی عیب و نقص دارند که این وسواس به تبعیت کاهش سرعت سئو وب سایت را در پی خواهد داشت.

حالت سوم- آشفتگی بیش از حد (۹۰% سئو داخلی و ۱۰% لینک سازی)

بسیاری از افراد متخصص سئو از این حالت برای رسیدن به حالت مطلوب خود در طراحی سایت ها استفاده می کردند . در حقیقت این حالت نیز با وجود شکستن قوانین سئو داخلی ( on-site ) در روند بهینه سازی سایت فعالیتی مناسب تلقی می شد ، ولی با روی کار آمدن الگوریتم پاندای گوگل ، خود عاملی برای جریمه و اخطار گوگل به سایت های مربوطه گردید .
در نظر داشته باشید که موارد ذیل منجر به دریافت اخطار از سوی گوگل خواهد شد :

کثرت url های تکراری – تغییر مسیرهای بد – کثرت محتواهای بی کیفیت – برچسب ها و مجموعه های بیش از حد – ضعف معماری طراحی سایت و نیز ساختار ضعیف لینک های داخلی

حالت چهارم – وب سایت ضعیف (۱۰% سئو داخلی و ۹۰% لینک سازی )

این حالتی است که در بسیار ی از طراحی وب سایت ها مشاهده می گردد ، متاسفانه بسیاری به جای این که بر کیفیت مطالب تمرکز نمایند و سعی در بهبود مطالب انتشار یافته داشته باشند، به دنبال لینک سازی و معرفی طراحی سایت خود به موتورهای جست و جو می روند . در این حالت نیز قوانین لینک سازی گوگل شکسته و نادیده گرفته شده که سبب دریافت اخطار از سوی گوگل خواهد شد و طبیعتا باعث کاهش رتبه می گردد .

نتیجه گیری

در پایان می توان بر این نکته اظهار داشت که سئو داخلی سایت و نیز فرآیند لینک سازی هر دو از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند ولی تعیین کننده این که کدام یک از این دو مهمتر است بستگی زیادی به توانایی و نیز ضعف های شما در امر سئو و بهینه سازی سایت دارد.

طراحی وب سایت ارزان | face3

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *