سال ۲۰۲۲ در صنعت کلایمر بیشتر بر جنبه های تکنولوژیکی و پایدار کلایمر متمرکز خواهد شد.
کلایمرها از جعبه چوبی قلاب‌شده توسط قرقره در ۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح تا ساخت کلایمر شخصی با نیروی انسانی، ضد وزن در سال ۱۷۴۳، ساخت جرثقیل هیدرولیک در سال ۱۸۴۶، تا اولین کلایمر الکتریکی در نوزدهم. قرن. روند کلایمر بی‌وقفه در حال بداهه‌سازی بوده است. اما آینده و نیاز کلایمر در این زمینه چیست؟

پیکسل ها
پاسخ «کلایمرهای سبز و کارآمد» است. کلایمر سبز روندی است که صنعت کلایمر چند سالی است که دنبال می کند. اما با این وجود، مطمئناً این روند برای مدت قابل توجهی در آینده دنبال خواهد شد زیرا مشاغل کلایمر در سراسر سیاره تلاش می کنند تا فناوری ها و طرح های جدیدی را بسازند و توسعه دهند که پایدار باشند و انرژی کمتری مصرف کنند.

روندهای نوآوری فعلی در صنعت کلایمر

تحول دیجیتال در کلایمرها با اختراعات و پیشرفت‌های اولیه مانند راه‌اندازی موارد زیر همراه شده است:
کلایمرهای هوشمند مانند کلایمرهای مبتنی بر اینترنت اشیا که می توانند عملکرد را نظارت کنند، تصمیمات تعمیر و نگهداری را در زمان واقعی اتخاذ کنند، وضعیت به روز رسانی را ارائه دهند، گزارش دهی قبلی، کنترل و نظارت بر کلایمر را از راه دور انجام دهند. به عنوان مثال، TK Elevator، “MAX” که یک راه حل تعمیر و نگهداری پیشگیرانه و پیشگیرانه است که بازی را تغییر می دهد و قابلیت های نظارت از راه دور را برای افزایش چشمگیر سطح در دسترس بودن کلایمرهای موجود و جدید گسترش می دهد. MAX با استفاده از قدرت فناوری اینترنت اشیاء Microsoft Azure (IoT)، مشکلات تعمیر و نگهداری را پیش‌بینی می‌کند و مهندسان کلایمر را با اعلام نیاز به تعویض اجزا و سیستم‌ها قبل از پایان چرخه عمرشان، توانمند می‌سازد.
فن آوری بدون اتاق ماشین، کلایمرهای MRL از یک دستگاه کشش بدون چرخ دنده استفاده می کنند که در کلایمر قرار دارد و کابین را از طریق کلایمر حرکت می دهد.
کلایمر بدون طناب مانند MULTI، اولین کلایمر بدون طناب در جهان که توسط TK Elevator اختراع شد، دارای چندین کابین است که در یک شفت به صورت عمودی و افقی حرکت می کنند و فضای مورد نیاز برای چاه کلایمر را کاهش می دهد و در عین حال توان مسافر را افزایش می دهد.
MULTI قرار است انقلابی در ساخت و ساز ساختمان های بلند ایجاد کند. با سیستم بدون طناب MULTI، معماران و توسعه دهندگان دیگر در طراحی خود به دلیل نگرانی در مورد ارتفاع چاه کلایمر و تراز عمودی محدود نیستند. MULTI در را به روی امکانات طراحی در همه جهات باز می کند.
سیستم کلایمر TWIN TWIN از دو کابین تشکیل شده است که در یک محور مستقل از یکدیگر کار می کنند. هر دو کابین تحت یک سیستم کنترل گروهی هوشمند کار می کنند و مجهز به سیستم ایمنی خلاقانه چهارگانه افزونگی هستند. نسبت به کلایمرهای معمولی در حین جابجایی مسافران بیشتر انرژی کمتری مصرف می کند.
به همین ترتیب، TK Elevator AGILE Destination Selection Control (DSC) با کاهش موثر زمان انتظار و سفر، کارایی سیستم و تجربه مسافران را بهبود می بخشد. در مقایسه با سیستم‌های کنترل کلایمر معمولی، AGILE DSC ظرفیت جابجایی مسافران را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد، زمان سفر مسافران به مقصد را به حداقل می‌رساند و ازدحام در لابی کلایمر را کاهش می‌دهد. DSC همچنین به انعطاف پذیری بسیار بیشتری در گروه بندی کلایمر، چیدمان هسته کلایمر و طراحی کلی ساختمان اجازه می دهد.
کلایمرهایی با سرعت مطلق که می توانند در عرض چند دقیقه از طبقه همکف به طبقه بالا بروند، خواه یکی از بلندترین ساختمان های جهان باشد.
راه حل های مدیریت حمل و نقل برای کلایمرها که زمان سفر را بهینه می کند و کلایمر را کاربرپسندتر و پایدارتر می کند.
کلایمرهای هوش مصنوعی که می توانند بینش در زمان واقعی، تعمیر و نگهداری سازنده و امکان برقراری ارتباط در کلایمرها را ارائه دهند.
همه این نوآوری ها روند صنعت کلایمر را متحول کرده است. نوآوری دیجیتال فناوری هایی مانند داده ها، فناوری واقعیت توسعه یافته، الگوریتم ها و آشکارسازها را برای دستیابی به کارایی و ایمنی برای مصرف کننده افزایش داده است.
انتظارات از کلایمر سبز در سال آینده

مطالعات نشان می دهد که کلایمرهای سبز، طراحی های سازگار با محیط زیست و کلایمرهای بدون اتاق ماشین، دامنه وسیع تری از امکانات را در رشد صنعت کلایمر فراهم کرده اند. فناوری‌هایی مانند راه‌حل‌های مدیریت حمل‌ونقل، که زمان سفر در ساختمان‌ها را بهینه می‌کنند، آن‌ها را کاربرپسندتر، انعطاف‌پذیرتر و پایدارتر می‌کنند. کلایمرهای هوشمندی که قابلیت اتصال به کاربر یا مانیتور را دارند، ایمنی و راحتی کلایمر را تضمین می کنند. کلایمرهای MRL با فناوری بدون اتاق ماشین، احتمالاً تا ۸۰ درصد انرژی کمتری نسبت به کلایمرهای هیدرولیک بدون هزینه سیلندرهای زیرزمینی پر از روغن و خطرات زیست محیطی مصرف می کنند. علاوه بر این، کلایمرهای احیا کننده نه تنها انرژی کمتری مصرف می‌کنند، بلکه الکتریسیته را بازسازی کرده و آن را به سیستم الکتریکی ساختمان برمی‌گردانند. بهبود ویژگی های کنترل در کلایمرهای سبز، معمولاً بین ظرفیت وزنی کلایمر و وزنه تعادل تفاوت وجود دارد. هدف اصلی فناوری کلایمر سبز کوتاه کردن این بارهای سبک از طریق کنترل دقیق ترافیک، مدیریت روشنایی داخلی و سایر عوامل انرژی سوز است.

چالش های کلایمر سبز در سال آینده

چالش اصلی صنعت کلایمر در هند که هر ساله با آن مواجه است و احتمالاً در سال آینده با آن مواجه خواهد شد، کمبود نیروی کار ماهر است. جایی که ما قیام و فناوری سبز داریم اما در یافتن افرادی که بتوانند از آنها استفاده کنند و به حفظ آنها کمک کنند، کم داریم. یکی دیگر از چالش های کوچکی که کلایمرها ممکن است با آن مواجه شوند، حفظ بهداشت و سلامت مسافران با وضعیت فعلی کووید-۱۹ است، زیرا قبلاً با ارائه ضد عفونی کننده آئروسل، تصفیه کننده هوا، دوربین حرارتی مادون قرمز، واحد ضدعفونی کننده اشعه ماوراء بنفش پله برقی روی راه حل هایی برای چنین شرایطی کار کرده ایم. و راه‌حل‌های تماس کلایمر بدون لمس، نیاز به ارتقا در راه‌حل‌ها درست مانند ویروس ارتقاء دهنده وجود دارد. تعمیر و نگهداری زیاد و عدم توجه کلایمرها برای سهولت در کلایمر نیاز به تعمیر و نگهداری دارند. همانطور که قبلا گفته شد، کمبود افراد ماهر و آماده برای ارائه خدمات مناسب و به موقع به کاربر وجود دارد. صنعت کلایمر راه حل هایی را برای مشکلات ارائه کرده است زیرا ما یک راه حل نظارت از راه دور ارائه می دهیم که ایرادات فنی را از راه دور نظارت و برطرف می کند.

خط پایین

سال ۲۰۲۲ در صنعت کلایمر بیشتر بر جنبه های تکنولوژیکی و پایدار کلایمر متمرکز خواهد شد. اما تمرکز اصلی بر روی کلایمرهای سبز و بهبودهایی که در این کلایمرها انجام می شود برای ارتقای صنعت کلایمر، کمک به تامین معیشت پایدار و کاهش مصرف انرژی خواهد بود. کلایمرها از نظر فناوری، طراحی و کاربر پسند بودن یک عامل ثابت نوآوری و ارتقاء بوده اند. که با سال پیش رو انتظارات کاربران را به سطح دیگری ارتقا می دهد. و صنعت کلایمر سخت کار می کند تا همین را فراهم کند.

اجاره کلایمر تهران

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *