بازاریابی در فیسبوک و تاثیر آن در سئو

ادمین/ فروردین ۴, ۱۳۹۵/ سئو طراحی وب سایت/ 0 دیدگاه

بازاریابی در فیسبوک و تاثیر آن در سئو

بازاریابی در فیسبوک و شبکه های اجتماعی روز به روز در حال گسترش می باشند ، مخصوصا این شبکه ی اخیر موبایلی تلگرام که به شکل عجیبی فراگیر شده و به شدت در میان مردم رایج شده است ، گسترش تلگرام به شکلی چشم گیر بوده است که برخی تعداد مخاطبین آن را بیش از ۲۰ میلیون می دانند. اما نکته این جاست : فراموش نکنید فیسبوک هنوز بسیار پرطرفدار بوده و بازاریابی در آن قابل مطرح کردن است. بسیاری از فروشگاه ها ، مغازه ها ، هتل ها و ... همه و همه در فیسبوک دارای یک نشانی صفحه هستند و آپدیت های صفحه های آن ها برای کسانی که صفحه را لایک کرده اند ، می آید.

بازاریابی در فیسبوکبازاریابی در فیسبوک به چه معناست ؟

بازاریابی در فیسبوک به این معناست که مثلا شخصی تعداد کالایی دارد که می خواهد آن را به فروش بگذارد ، با یک ایده ی خلاقانه برای افزایش فروش مغازه خود ، از جنس های مغازه اش عکس های متنوعی دارد و آن را در صفحه ی فیسبوک خود قرار می دهند. پس از آن دو اتفاق می افتد که بسیار جالب هستند:

اتفاق اول این که تصویر جنس از منظر کسانی که صفحه را لایک کرده اند بررسی و لایک می شود که روند طبیعی آن است ، اما اتفاق دوم این است که وقتی یک نفر ، محتوای یک پست فیسبوک را لایک کند ، دوستان او ، می توانند آن پست را مشاهده کنند ، اتفاقی که می افتد این است که دوستان آن شخص هم پست شما را می بینند و ممکن است عاشق کالاهای شما شوند . از این طریق به سادگی می توانید به شکل زنجیره ای کالا و یا جنس خود را به هزاران نفر نشان دهید که مطمئنا لااقل ده نفر از شما خرید خواهند کرد.

ترفند های بازاریابی در فیسبوک

در این میان بازاریابی در فیسبوک به راحتی و سادگی بالا نیست و هر جنسی که امروز از آن عکس بگیرید و در یک صفحه ی فیسبوک قرار دهید ، مطمئنا به سادگی خرید نخواهد داشت ، لذا لازم است که از ترفند های مخصوص که در زیر آن ها را برمی شماریم استفاده نمایید.

ترفند اول – در صفحه ی دیگران پست بگذارید.

قابلیت جالبی که در فیسبوک وجود دارد، این است که به شما اجازه می دهد روی دیوار و یا صفحه ی پیج های دیگر فیسبوک ، مطلب بنویسید ، شما به سادگی می توانید از این راه کسب درآمد اینترنتی کنید ، به پیج های دیگران بروید و روی دیوار آن مرتب پست بگذارید . همین روند را برای پیج های مختلف فیسبوک تکرار نمایید. مثلا اگر شما در کار شیرآلات ساختمان هستید ، می توانید به پیج مصالح ساختمانی رفته و آن جا چند عکس قرار دهید . به سادگی شما می توانید از این طریق دیده شده و کسب درآمد نمایی.

ترفند دوم – مطالبی بگذارید که خریدار دارد نه مطلب بی محتوا و بی سر و ته !

اگر تا کنون مرتب به فکر این بوده اید که با پست های ۳۰۰ کلمه ای بالاجبار سایت خود را به روز رسانی کنید ، باید به شما بگوییم که سخت در اشتباهید. نگاه کنید ، شما باید هدف از پستتان مخاطب باشد ، در این صورت می توانید بک لینک طبیعی بگیرید ، چرا که مخاطب وقتی می بیند که پست شما مفید است ، آن را در فیسبو ک خود منتشر می کند ، و یا از طریق شبکه های اجتماعی مختلف سعی می کند تا مطلب مفیدی را که خوانده به اشتراک بگذارد ، بدین صورت شما خواهید دید که بک لینک طبیعی در سایت شما می روید و رشد می کند. این بک لینک های طبیعی به شدت قوی بوده و می توانند تا چندین صفحه به سادگی شما را در نتایج گوگل جلو بیاندازند.

ترفند سوم – به دنبال لایک باشید

برای این که بتوانید معروف شوید و اسم دربیاورید ، باید لایک داشته باشید ، قطعا و صد در صد پیجی که بالای ۱۰۰۰ لایک دارد ، به مراتب مورد اطمینان تر از پیج و صفحه ای با تعداد لایک ۸۰ عدد خواهد بود. به علاوه با انجام این کار ، رشد سایت شما بسیار بهتر خواهد بود. پس از همین امروز به دنبال لایک باشید و از کلیه ی آشنایان بخواهید که شما را لایک کنند.

عکس زیباترفند چهارم – عکس و تصویر

این ترفند بسیار مهم است ، نوشته ای که بدون عکس باشد ، دیر یا زود مخاطب را خسته خواهد کرد ،سعی کنید به نحوی  ، مخاطب را جذب کرده و هر لحظه شوق او را افزایش دهید . مثلا بنویسید :

" در ادامه عاملی را بررسی می کنیم که همه را به تعجب وا داشته است."

وقتی مخاطب وب سایت شما این جمله را می بیند ، با خود خیال می کند که حتما در ادامه مطلب بسیار مهمی را خواهد خواند ، بدین صورت می توانید او را حفظ کنید که از چنگ شما فرار نکند.

از عکس ها و تصاویری استفاده کنید که مخاطب و کاربر را مات و مبهوت می کند ، مثل تصاویر نامتعارف و غیر تکراری و یا بسیار زیبا و چشم گیر

ارتباط بازاریابی در فیسبوک با سئو

فیسبوک بزرگ ترین شبکه ی اجتماعی است ، شبکه های اجتماعی برای گوگل بسیار بسیار مهم بوده و گوگل آن ها را ملاک قرار می دهد ، در نتیجه وقتی شما صاحب پیج فیسبوکی با یک میلیون لایک هستید ، قطعا گوگل ارزش فوق العاده ای برای شما قائل شده و هر سایتی را که در پروفایل این پیج فیسبوک قرار دهید ، به سرعت ایندکس خواهد کرد.بدین معنا که این کار شما ، برای وب سایت یک بک لینک فوق العاده محسوب خواهد شد.

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*