اهمیت لینک سازی در سئو سایت

ادمین/ اسفند ۱۹, ۱۳۹۴/ بهینه سازی سایت/ 0 دیدگاه

شاید مهم ترین نکته را در سئو سایت بتوان لینک سازی یا همان ایجاد بک لینک های گوناگون برای یک طراحی سایت دانست . در این مقاله اول سعی می کنیم به شما بگوییم که لینک سازی و ساخت لینک ها و یا به عبارتی همان ایجاد (یا خرید ) بک لینک چقدر تاثیر دارد . بعد از آن شما را از  نکات خاص آن آگاه می کنیم.

لینک سازی چیست؟

بسیاری همیشه  این سوال را دارند که چرا گوگل به سایت آن ها نیامده و سایت را ایندکس نمی کند. پاسخ در این است که گوگل از طریق لینک ها به سراغ سایت شما می آید. در صورتی که شما لینکی نساخته باشید ، گوگل بسیار دیرتر به سراغ سایت شما رفته و حتی اگر هم بیاید ، نصفه نیمه صفحه شما را ایندکس خواهد کرد. ( مثلا فقط صفحه نخست سایت را ایندکس می کند که هیچ فایده ای هم نخواهد داشت.)

چگونه لینک سازی کنیم ؟

روابط عمومی با مدیران وب سایت های دیگر بسیار مهم است. همیشه تاکید کرده ایم که سراغ دلالان بک لینک نروید. چرا که آن ها تنها به سود خود اندیشیده و هیچ گونه تمایلی به کمک به بهبود رتبه شما در گوگل ندارند. به تازگی یکی از دوستان من مقدار بسیار زیادی برای خرید بک لینک هزینه کرد و نتیجه ی آن نیز این بود که از صفحه ی چهارم در گوگل فراتر نرفت...

وب سایت های زیادی هستند که علی رغم رنک دار بودن ، می توان در محتوا از آن ها بک لینک گرفت . (طوری که بک لینک شما همیشه بماند) مثل lseimpact.com و finelay.me که رنک ۶ هستند.

اهمیت روند بک لینک دادن

روند بک لینک دادن نیز بسیار مهم است. اگر شما به صورت دفعی به سایت خود بک لینک بدهید ، مطمئن باشید که گوگل سایت شما را پنالتی خواهد کرد. پنالتی گوگل ممکن است بازگشت ناپذیر باشد . چرا که بسیاری از پنالتی های گوگل هرگز بازگشتی نداشته اند.

چگونه بک لینک را برای سایت خود ایجاد کنیم ؟

سعی کنید که همواره یک برنامه زمان بندی برای سایت خود داشته باشید و طبق برنامه زمان بندی به طراحی سایت خود بک لینک بدهید . مثلا هر هفته یک بک لینک به سایت خود بدهید.

لینک سازی

یکی دیگر از روش های عالی برای کشف فرصت ایجاد لینک، لینک های رقابتی است. بیشتر افراد از لینک هایی که رقیبان خود در مکان های مختلف می گذارند نیز ایده می گیرند. و با سوال هایی از این دست که (چه کسی به رقیبان من لینک داده؟ چه کسی به افرادی که با کلمات کلیدی مشخص و یا مرتبط رتبه آورده اند، لینک داده اند؟ چگونه این لینک ها کسب می شود؟ و چرا بقیه به این افراد لینک می دهند؟) در صدد کشف فرصت لینک سازی هدفمند در بهینه سازی وب سایت هستند.

از کجا بک لینک بیاوریم ؟

این سوال بسیار سخت است . اما راهی که بسیار توصیه می شود تعامل است ، با سایت های دیگر به خصوص سایت های خبری تعامل کنید و از آن ها بخواهید که مقاله شما را در سایت خود قرار دهند . به علاوه اگر شما شبکه اجتماعی دارید ، در شبکه های اجتماعی مانند لینکدین و فیس بوک و توئیتر می توانید به سوی سایت خود بک لینک ایجاد کنید.

 تمرین و تکرار و نا امید نشدن

اگر شما دائم در حال بک لینک دادن باشید ، ممکن است گوگل شما را مایوس کند ، چرا که طبق الگوریتمی ، گوگل برای این که خود را لو ندهد ، بعضی وب سایت های دارای سئو عالی را به عمد به رده های پایین تر منتقل می کند ، مثلا ممکن است که شما به صفحه ده بروید . اما حواستان باشد که این کاملا ظاهر قضیه است و پس از مدتی می توانید به صفحه یک گوگل دست یابید.

ارزان سایت فیس تری

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*