همان طور که قبلا نیز گفتیم ، مهم ترین و تاثیر گذارترین عامل در سئو ، همان بک لینک ها هستند ، بدون لینک سازی ، وب سایت هرگز در نتایج گوگل به نمایش در نخواهد آمد . لینک سازی عنصری بسیار مهم بوده و می بایست به شدت مورد بررسی قرار بگیرد . نکته ی دیگر در پروسه لینک سازی این است که این فرآیند در صورتی که اشتباه انجام شود ، وب سایت به شدت افت کرده و اعتبار خود را از دست خواهد داد. در این مقاله سعی می کنیم نکات مهم در زمینه لینک سازی مثلا سایت دیجی کالا و یا ساخت بک لینک را برای شما برشماریم.

زمان لینک سازی

بعد از این که طراحی سایت به پایان رسید ، نوبت به فرآیند لینک سازی خواهد رسید ، در این میان می بایست لینک ها به گونه ای کاملا حرفه ای به کارگرفته شوند و از این بابت می توان به هدف رسید . نکته ی دیگر این که لینک سازی باعث بهبود یک طراحی وب سایت در گوگل می شود بدین صورت که  مثلا اگر شما صفحه ای با رتبه ۴ در لیست نتایج گوگل داشته باشید، این صفحه هدف به کمک لینک های جدید و تازه ای از صفحات و نیز وب سایت های مهم دیگر خواهد بود، به ویژه هم چنین که اگر آن لینک ها، انکرتکست هایی داشته باشد که برای بالا رفتن در لیست نتایج گوگل به دنبال آن بوده اید، آنگاه شما در کسب رنکینگ و سئو وب سایت ارتقا پیدا خواهید کرد.

لینک سازی

در عین حال در صورتی که وب سایت شما در لیست نتایج جستجوی گوگل در صفحات ۳ یا ۴ بوده و ما در تلاش برای ارتقای آن نتیجه به صفحه اول باشیم ، در این شرایط نیز با تلاش به نسبت بیشتر و همزمان به کارگیری سایر اقدامات بهینه سازی وب سایت درصدد مشاهده وب سایت در اولین یا دومین رتبه نتایج گوگل خواهیم بود ، نکته حائز اهمیت این جاست که لینک سازی هدفمند یکی از گام های موفقیت در این زمینه بوده  و در آینده نیز به احتمال زیاد خواهد بود.

آیا این لینک سازی موثر واقع خواهد شد ؟

پاسخ کوتاه این است که بله ، اگر هدف اصلی از ساخت وب سایت، در واقع ارتقا رنکینگ و رتبه آن در گوگل باشد، در صورت وجود صفحه ای که به خوبی اجرا می شود ، هم چنین نکته جالب این است که چنین وب سایتی از نقطه نظر تبدیل، روش به نسبت مناسبی خواهد بود ولی از نقطه نظر تجربه کاربری و کاربرد آن در سئو ، از منظر صفحه در هر بازدید و میزان نرخ جستجو سایت و مواردی مثل زمان و نیز داشتن صفحه ای که از جهت طراحی وب سایت به وضوح قابل دسترس بوده و به خوبی بهینه سازی وب سایت برای آن انجام گرفته باشد ، لینکهایی که می خواهند در کسب رتبه بندی نسبتا بالاتر و قدرتمندترین فاکتور سئو و بهینه سازی باشند، اگر یکی از قدرتمندترین ها هم نباشند، عاملی برای ارتقا نسبی رتبه و بهبود سئو وب سایت خواهد بود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *