اهمیت استفاده صحیح از لینک های نوفالو Nofollow در بهینه سازی سایت

ادمین/ اسفند ۱۶, ۱۳۹۴/ بهینه سازی سایت/ 0 دیدگاه

اهمیت استفاده صحیح از لینک های نوفالو Nofollow در سئواهمیت استفاده صحیح از لینک های نوفالو Nofollow در بهینه سازی سایت

ایجاد بک لینک یا لینک های نوفالو و یا به عبارتی همان لینک سازی همیشه در عرصه رقابت کسب و کارهای اینترنتی مهم بوده و نشانه قدرت و اعتماد به یک طراحی وب سایت بوده است. هم چنین فرآیند لینک سازی نقش بزرگی در برندسازی و شهرت کسب و کار و نیز در عین حال ، جذب بازدیدکنندگان بیشتری دارد. به علاوه از زمان ضروری شدن لینک سازی در فرایند سئو و بهینه سازی سایت ، تعداد بسیاری از شرکت های طراحی وب سایت و یا بهینه سازی وب سایت به ارائه خدماتی در زمینه ی ایجاد بک لینک و یا همان لینک سازی می پردازند.

انواع لینک ها در طراحی سایت

باید به این نکته توجه داشت که به طور کلی ، انواع لینک ها دو نوع هستند: دوفالو و نوفالو (DoFollow و NoFollow ) در واقع تفاوت این دو لینک ، این گونه است که لینک های دوفالو یا follow اجازه دنبال کردن لینک ها را به ربات های موتورهای جستجو از جمله گوگل داده و در مقابل لینک های نوفالو یا nofollowاجازه چنین دنبال نمودن لینک ها را نداده و به گونه ای مانعی بر سر راه ربات های موتورهای جستجو قرار می گیرند. به خاطر داشته باشید که بدون شک لینک های دوفالو از سایت های مرتبط ، تاثیر فوق العاده ای در سئو سایت داشته ولی همیشه بحث بر سر اهمیت و تاثیر لینک های نوفالو در بین سئوکاران وجود دارد. در واقع هر دو نوع این لینک ها به یک اندازه مهم هستند و تا زمانی که دیده شوند، قادر خواهند بود که برای افزایش ترافیک و سئو تا حدود زیادی مفید واقع گردند.

این لینک ها چه فایده ای دارند ؟

سوال اساسی همواره این است که این لینک ها چه سودی خواهند داشت ؟ نکته ی مهم در واقع لینک های نوفالویی که از سایت های به نسبت معروف با نوع طراحی سایت معتبری کسب شده نه تنها باعث ایجاد آگاه سازی کاربران مختلف از خدمات وب سایت شما شده بلکه سبب تعامل با مخاطب مقابل خواهند بود. بنابراین با ساخت بیشتر لینک های نوفالو و در کنار آن استفاده آنها در شبکه های اجتماعی و وبلاگ ها و هرجای دیگر نتیجه آن را در سئو وب سایت مشاهده خواهید نمود. این فواید عبارتند از:

۱- تشویق بازدیدکنندگان مختلف به کلیک بر روی لینک شما :

توجه نمایید که لینک ها باید به قدری وسوسه انگیز باشند که بازدیدکننده به محض دیدن آن بر رویش کلیک نماید، در نتیجه برای این منظور می بایست از عنوان های گیرا و جذاب استفاده گردد.

۲- افزایش مخاطبین طراحی سایت:

نکته ی مهم در این مورد این جاست که با افزایش مخاطبین و در کنار آن تعامل با آن ها، بازدید از لینکهای نوفالو خود را افزایش داده و در عین حال حتی درخواست مطالعه بخش لینک شده را خواهید داشت. به علاوه در صورت تشخیص معتبر بودن محتوا توسط بازدیدکنندگان شما، امکان اشتراک گذاری آن نیز وجود دارد که از عوامل بسیار مهم در طراحی سایت محسوب می گردد.

۳- اطمینان حاصل کردن از مرتبط بودن محتوای لینک ها:

از جمله مهمترین جنبه های لینک های نوفالو مرتبط بودن محتوای آن است، چرا که همان طور که در بالا ذکر گردید ، بهتر است که محتواها نسبتا با یکدیگر مرتبط باشند.

۴- نگارش محتوای مرتبط:

طبق بند قبلی می بایست حتما نوعی محتوای مرتبط نگاشته شود ، و سپس برای آن لینک هایی تعبیه گردد ، لذا می توان بر روی نگارش محتوای مرتبط تاکید نمود. در کنار آن برای افزایش کلیک لینکها و در عین حال کاهش نرخ bounce rate نیاز به محتوای مرتبط با عنوان لینک است، هم چنین اکیدا توصیه می گردد که از استفاده از عنوان های گمراه کننده در لینک ها بپرهیزید.

۵- بهینه سازی صفحات ورودی:

توجه داشته باشید که زمانی که بازدیدکننده با کلیک بر روی لینک وارد سایت شده و در کنار آن مشغول مطالعه محتوا است، با استفاده از لینک های داخلی به دیگر صفحات در مرحله ساخت سایت، سعی در نگه داشتن مخاطب در طراحی وب سایت نمایید. این خود یک استراتژی برای جلوگیری از خروج کاربر از سایت بوده که در بسیاری از سایت های پربازدید استفاده می گردد.

نتیجه گیری:

در مجموع کلیه ی مقاله می توان گفت که عموما افراد بیشتر بر بهره گیری از لینک های دوفالو تکیه می کنند، کما این که برخی به لینک های نوفالو اعتقاد زیادی دارند. نکته این جاست که هدف مفید بودن کسب لینک از دامنه های مرتبط، خواه دوفالو یا نوفالو، است. در عین حال ، گوگل نیز هرگز سایت هایی که لینک های زیادی دارند را جریمه نخواهد نمود.

طراحی سایت ارزان

نظر شما چیست ؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*
*