اشتباهات سئواشتباهات سئو از با تاثیر افتضاح بر سئو سایت

متاسفانه بسیاری بر اساس شنیده ها و مطالبی که در اینترنت به صورت غیر رسمی به آن اشاره می شود ، سعی در بهیه سازی وب سایت و سئو دارند ، در حالی که بعضی از این تکنیک های نه تنها تاثیر مثبت ندارند ، بلکه تاثیر منفی نیز دارند و باعث می شوند که وب سایت مشمول پنالتی گوگل شود. در هنگامی که برای افزایش ترافیک سایت بر روی خدمات سئو سایت تمرکز کرده اید ، سعی می کنی کلمات کلیدی که می خواهید را به گونه ای تغییر دهید که وقتی گوگل یا هر ربات ایندکس کننده ای به سایت شما سر بزند ، احساس کند که از لحاظ بهینه سازی سایت در سطح بسیار بالایی قرار دارید و هیچ گونه از این اشتباهات سئو را در خود ندارید ، در حالی که اصلا نباید به فکر این مسئله بود ، بلکه باید به گونه ای عمل کنید که کاربران خود ، بر روی وب سایت شما تمرکز کنند و آن قدر مورد توجه کاربران واقع شوید که این بازدید کننده ها گاهی برای خواندن مطالب جدید وب سایت شما را چک کنند.

این اشتباهات سئو دقیقا چه هستند ؟

خب حال به سراغ اصل مطلب می رویم ، تا این جای مقاله گفیتم که بنابراین در جهت جست و جوی کلمات کلیدی موثر که شما می خواهید با آن در رتبه ی بالای گوگل قرار بگیرید، با یک نگارش عبارات موثر در کسب لینک ، سعی کنید همان عبارت و یا چیزی که می خواهید برایش از گوگل ورودی بگیرید را عنوان مقاله ی خود قرار دهید ، حال یک مثال اغراق شده بزنیم که البته کمی حالت طنز دارد ، نگاه کنید مثلا شما می خواهید برای خرید کفش مشتری جذب کنید ، خب حال آیا این درست است که ما مثلا در مورد انواع کفش چرمی در وب سایت خود بنویسیم و بعد از آن در وسط مطلب بگوییم مخاطب بیاید و این نوع کفش را بخرد ؟؟؟ یا این بهتر است که ما اصلا عنوان مطلب را بزرگ بنویسیم : “خرید کفش چرمی” بعد از آن زیر این هدینگ ، توضیحات و عکس های مربوط را بگذاریم.

اشتباهات سئو از با تاثیر افتضاح بر سئو سایتفاحش ترین موارد اشتباهات سئو

در این میان به مواردی که از بقیه فاحش تر می باشند و باعث می شوند که هیچ وقت و هرگز گوگل به سراغ سایت شما نیاید اشاره می کنیم.

۱-بهینه سازی سایت برای کلمات کلیدی بدون جستجو:

از مواردی است که در بالا اشاره کردیم ، مثلا شما برای فروش دفتر ۴۰ برگ ، ممکن است روی کلمه ی “خرید دفتر ۴۰ برگ” هم کار بکنید ، اما مثلا با بررسی آمار گوگل متوجه شوید که اصلا کسی “خرید دفتر ۴۰ برگ” را در گوگل جستجو نمی کند ، یعنی اغلب کسانی که دفتر ۴۰ برگ می خواهند ، می آیند و “خرید دفتر ” را در گوگل سرچ می کنند. این بدین معناست که کل زحمات شما در یک دفعه بر باد خواهد رفت.

۲- چپاندن کلمات کلیدی به اجبار ! :

بعضی بر این اشتباهات سئو تاکید دارند که به شدت بر روی کلمات کلیدی تمرکز کنند ، به قدری که وقتی متن نوشته ی آن ها را می خوانیم ، تنها کلمات کلیدی را خواهیم دید!!! اگر شما هم از آن دسته هستید که بر این تکنیک های کلاه سیاه تکیه کرده اید و نتیجه گرفته اید ، این نکته را فراموش نکنید که به هر حال این تکنیک دیر یا زود خداحافظی خواهد کرد و هیچ گونه فایده ای نخواهد داشت. بالاخص با الگوریتم پاندا که گوگل به شدت این مدل کار را پنالتی می کند و این محتواها را به صفحات بالای ۱۰ پرتاب خواهد کرد!

۳-فراموش کردن تگ alt:

تگ آلت alt از موارد بسیار جالب است که در مورد تصاویر استفاده می شود و گوگل خیلی عکس های با این تگ را دوست دارد ، این موارد البته خیلی جزئی هستند و اگر آن ها را رعایت کردید ، بلافاصله انتظار صعود در گوگل را نداشته باشید.

۴-کپی برداری از سایت های دیگر و محتواهای تکراری:

این کار در بعضی وب سایت ها رواج دارد ، مدیران بعضی وب سایت ها ، مطالب دیگران را کپی می کنند و در سایت خود می گذارند ، در یک مورد که بنده دیدم این خاصیت چنان به یک وب سایت ضربه زد که سایتی که در صفحه ی ۲ گوگل بود ، به صفحه ی ۱۰ گوگل سقوط کرد.

۵-لینک های شکسته یا خطای ۴۰۴:

نکتته ی بعدی درباره ی اشتباهات سئو این که گوگل از این که یک طراحی سایت به این خطا برسد متنفر است ، یعنی سعی می کند سایت هایی را در نتایجش برای کاربران بیاورد که این سایت ها خطای ۴۰۴ یا یافت نشد نداشته باشند ، (و این کاملا طبیعی است ) اما این چه ربطی به سئو دارد ؟؟؟  در واقع زمانی که بازدیدکننده با کلیک روی صفحه یا بخشی از سایت با پیغام خطایی مانند خطای ۴۰۴ مواجه می گردد ، تاثیر منفی در ذهنیت و روند سئو  وب سایت گذاشته، بنابراین به شما اکیدا توصیه می کنیم که با بهینه سازی این صفحات نرخ bounce page را کاهش دهید.

یک کار دیگر هم که بعضی در مورد این صفحات می کنند ریدایرکت redirect است ، حتی در وردپرس افزونه ای نوشته شده که اگر این افزونه را نصب کنیم دیگر کل صفحات ۴۰۴ به صفحه ی اصلی منتقل می گردند .

اگر می خوهید حرفه ای کار کنید ، می توانید این افزونه را با نام All 404 Redirect to Homepage از لینک آن دریافت و دانلود کنید.

۶-ساخت لینک های شکسته (عمدی!) :

عجیب است که برخی به اجبار برای این که نشان بدهند همه جور مطلب در سایت خود دارند ، دست به دامن لینک های جعلی می شوند ، مثلا می نویسند “دانلود آهنگ سریال شهرزاد ” ولی وقتی روی آن کلیک می شود ، هیچ چیزی از آن بیرون نمی آید ، خب همین مطلب به سادگی توسط گوگل مشخص شده و سایت پنالتی می گردد .

۷-نبود عنوان های یکتا و توضیحات متا:

گوگل وقتی به سایت شما می آید ، اول به سراغ متا می رود ، مطالب شما را ایندکس می کند ، بعد آن مطلبی که ایندکس کرده را با متا ی آن به شما نشان می دهد. حالا این خود نشان می دهد که اصلا  متا یک نکته ی حیاتی است ، یعنی چیزی که گوگل به خواننده ی سایت شما نشان می دهد و یا عبارت اصلی از کل نوشته ی شما همان متا است و ولسلام. پس هر چقدر برای متن خود تلاش می کنید ، برای متا صد برابر تلاش کنید!

تلگرام۸- عدم حضور یا غیر فعال بودن در شبکه های اجتماعی

این هم از جمله اشتباهات سئو است ، چرا که گوگل با خود می گوید که با گسترش شبکه های اجتماعی ، اگر مطلبی واقعا نکته ی با ارزشی داشته باشد و خوانندگان آن را بپسندند ، آن را در شبکه های اجتماعی لینک می کنند ، البته امروزه در ایران شبکه ی اجتماعی تلگرام واقعا همه گیر شده و طبق آمار بالای ۲۰ میلیون ایرانی تلگرام دارند ، خب گوگل با خود فکر می کند که اگر مطلب ارزش داشته باشد ، این کاربران آن را بر روی تلگرام برای کاربران دیگر می فرستند.

۹-اجرای تکنیک های اشتباه و سنتی:

تبادل لینک و خرید بک لینک و پیج رنک و … این ها چیزهایی است که زمانی در گوگل بودند و باید گفت که خدایش بیامرزد ! در حال حاضر برای بهینه سازی وب سایت های کنونی چنین چیزی نداریم ، اگر می خواهید به موفقیت برسید ، هرگز پول خود را با پرداخت به دلالان بک لینک هدر نکنید ، به شما این اطمینان را می دهیم که اگر بخواهید چنین کاری بکنید ، حالا حالا ها باید به دنبال برتری در یک رتبه در گوگل بدوید که هیچ فایده ای ندارد . کلید اصلی سئو همت است ، پس کمر همت ببنید و تکنیک ها را اجرا کنید.

طراحی سایت ارزان فیس تری ، همواره با شما خواهد بود!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *